نوروزی مطرح کرد ؛

ضرورت توجه به بنزین مورد نیاز برای جانبازان قطع نخاعی و معلولان حرکتی

رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس ضمن اعلام اعتراض فراکسیون متبوع خود نسبت به تخصیص سوخت ۴۰ لیتری برای جانبازان قطع نخاعی بر تعیین سهمیه ۲۰۰ لیتری تاکید کرد.

  خانه ملت؛ حسن نوروزی با اشاره به اعتراض جانبازان در مورد سهمیه سوخت به دولت، گفت: ماشین برای جانبازان قطع نخاعی حکم پا را دارد بر همین اساس تخصیص 40 لیتر بنزین برای جانبازان قطع نخاعی و معلولان حرکتی که برای انجام کارهای روزمره ناچار به استفاده از خودروی شخصی هستند، معنایی ندارد.

رئیس فراکسیون ایثارگران با بیان اینکه اگر جانبازان و رزمندگان نبودند، نفت و بنزینی در کشور وجود نداشت که امروز سهمیه بندی شود، یادآور شد: در این شرایط حساس باید بیشتر به جانبازانی که جانشان را فدای کشور کرده و با اقتدار شرمندگی را نصیب دشمن کردند، رسیدگی کنیم.

بنزین مورد نیاز برای جانبازان قطع نخاعی و معلولان حرکتی، بیش از 200 لیتر است

وی با بیان اینکه بنزین مورد نیاز برای جانبازان قطع نخاعی بیش از 200 لیتر است، افزود: تخصیص 40 لیتر بنزین تنها برای مصرف 10 روز است. بنابراین تصمیم تخصیص سهمیه 40 لیتری غیرکارشناسی بوده و مشکلی را حل نمی‌کند.

اعتراض فراکسیون ایثارگران مجلس نسبت به سهمیه سوخت جانبازان

نماینده مردم بهارستان و رباط کریم در مجلس دهماظهار کرد: هدف سهمیه بنزین کاهش مصرف و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی است در حالی که یک جانباز قطع نخایی نمی‌تواند از این وسایل استفاده کند. از این رو برای جبران محرومیت‌های استفاده جانبازان قطع نخاعی در استفاده از سیستم حمل‌ و نقل شهری انتظار می‌رفت این سهمیه جبرانی به حدی باشد که بخشی از مشکلات این گروه از شهروندان را حل نماید، در همین راستا فراکسیون ایثارگران مجلس نیز اعتراض خودش را نسبت به این موضوع اعلام می‌کند.//
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بنزین، جانبازان، سلامت و حقوق جانبازان