ابوترابی مطرح کرد؛

ضرورت اصلاح ماده 100 شهرداری ها

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: ماده ۱۰۰ شهرداری در طرح پیش فروش ساختمان اصلاح می شود.

  خانه ملت؛ ابوالفضل ابوترابی با اشاره به ضرورت اصلاح ماده 100 شهرداری‌ها، گفت: قوانین مربوط به حد نصاب ساخت و ساز به درستی اجرا نمی‌شود که نیازمند اصلاح و بازنگری است.

این نماینده مجلس دهم  با بیان اینکه کارکنان شهرداری‌ها برای اجرای بهتر ماده 100 و ورود پیشگیرانه به ساخت و ساز‌های غیر مجاز نیازمند اختیارات بیشتری هستند، اظهار کرد: اگر کارمند‌های شهرداری‌ها، ضابط دادگستری بودند، ساخت و سازهای غیر مجاز را متوقف کرده و مانع ساخت آن می‌شدند. در حال حاضر شاهدیم که ویلاهای میلیاردی به دلیل تخلف، تخریب می‌شوند در حالی برای ساخت آن هزینه‌های بسیار زیادی به مردم تحمیل شده است، بنابراین از ابتدا نباید جواز ساخت داده شود.

گام بلند مجلس برای اصلاح قانونی که به تخلفات ساختمانی دامن می‌زند

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی،افزود: کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در طرح مدیریت جامع خدمات شهری و روستایی، ماده 100 شهرداری‌ها را پس از مطالعه 18 کشور دنیا و آسیب شناسی در 10 ماده به صورت اساسی اصلاح کرد تا با افزایش اختیارات کارمندان شهرداری‌ها، مانع ساخت و ساز‌های غیر مجاز شود.

اصلاح ماده 100 شهرداری در طرح پیش فروش ساختمان

وی  تصریح کرد: طرح اصلاح ماده 100 شهرداری در مرحله تصویب 10 رای کم آورد. از این رو کمیسیون قضایی مجلس در طرح پیش فروش ساختمان مجدداً به اصلاح ماده 100 پرداخته تا با همان 10 ماده مجدداً اصلاح شود./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بخش مسکن، بودجه شهرداری