ابراهیمی مطرح کرد ؛

تعیین قیمت خرید تضمینی گندم در جریان بررسی لایحه بودجه 99

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: منابعی که دولت در زمینه کشاورزی پیش بینی کرده همانند سنوات گذشته مناسب با نیازهای واقعی این حوزه نیست و باعث بروز مشکلات اساسی می شود.

   خانه ملت؛ علی ابراهیمی در خصوص تعیین قیمت خرید تضمینی گندم در جریان بررسی لایحه بودجه 99، گفت: ابهاماتی در خصوص تخصیص ارز 4 هزار 200 تومانی به واردات نهاده‌های کشاورزی با توجه به مشکلات تامین ارز وجود دارد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه منابعی که دولت در زمینه کشاورزی پیش بینی کرده همانند سنوات گذشته مناسب با نیازهای واقعی این حوزه نیست و باعث بروز مشکلات اساسی می‌شود، ادامه داد: یکی از دغدغه‌های نمایندگان در مجلس تعیین نرخ مناسب خرید تضمینی گندم توسط شورای اقتصاد است که تاکنون دور نمای مناسبی ندارد.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بسیاری از نمایندگان نسبت به نرخ 2 هزار و 200 تومان خرید تضمینی گندم اعتراض دارند، عنوان کرد: ارز در نظر گرفته شده برای تامین نهاده‌های کشاورزی با توجه به تجربه سال‌های گذشته به صورت کامل تخصیص پیدا نمی‌کند.

چانه زنی مجلس بر روی قیمت خرید تضمینی گندم

وی با بیان اینکه دولت همانند سال های گذشته قادر نیست نهاده‌های مورد نیاز کشاورزان را به صورت کامل و به میزان کافی وارد نمایند به همین دلیل شاهد مافیا و فرصت‌های نابرابر می‌شویم، گفت: تلاش می‌کنیم تا در جریان بررسی لایحه بودجه قیمت خرید تضمینی گندم را افزایش دهیم و در این زمینه چانه‌زنی‌هایی صورت می‌گیرد./

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، خرید تضمینی گندم، نرخ خرید تضمینی گندم، واردات گندم، گندم