رحیمی جهان آبادی مطرح کرد ؛

تسریع در خروج آمریکایی ها از عراق پس از ترور سردار سلیمانی

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی مجلس گفت: ترور سردار سلیمانی، صحبت های چهل ساله جمهوری اسلامی درباره حضور آمریکا در خاورمیانه را ثابت کرد لذا در آینده نزدیک بیداری فراگیری در منطقه ایجاد می شود.

  خانه‌ملت ؛ جلیل رحیمی جهان‌آبادی با اشاره به حضور نیروهای آمریکایی در منطقه خاورمیانه به ویژه کشور عراق، گفت: جمهوری اسلامی ایران بارها تاکید کرده که حضور آمریکایی‌‌ها در خاورمیانه نه تنها ایجاد امنیت نمی‌کند بلکه به ایجاد ناامنی و دخالت در امور داخلی کشورها دامن می‌زند.

این نماینده مجلس دهم  تصریح کرد: در شرایطی که عراق در باتلاقی از ناامنی، ضعف حکومت مرکزی و هرج و مرج گرفتار شده است، حادثه ترور سردار سپهبد قاسم سلیمانی بهترین سند و گواه تایید صحبت جمهوری اسلامی ایران در طول چهل سال اخیر است.

تقابل نیروهای مردمی عراق با آمریکا در عراق به زودی

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حضور آمریکایی‌ها جز بی‌ثباتی، دخالت در امور داخلی و حتی ناامنی عراق حاصلی نداشته است، افزود: ترور سردار سلیمانی در کوتاه مدت چالش‌هایی در منطقه ایجاد می‌کند تا جایی که نیروهای مردمی، جبهه مقاومت و دولت عراق در مقابل آمریکایی‌ها صف بندی می‌کنند و تقابلی را انجام خواهند داد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ترور سردار قاسم سلیمانی در بلند مدت نیز بیداری فراگیر را در منطقه ایجاد می‌کند به نوعی که هیچ دولتی حضور آمریکایی‌ها را نمی‌پذیرد زیرا می‌دانند به چه سرنوشتی دچار خواهند شد.

رحیمی جهان‌آبادی تصریح کرد: آمریکایی‌ها در افغانستان نیز همین وضع را رقم زدند، از سویی داعش را تقویت می‌کنند و در مقابل با طالبان مذاکره می‌کنند و از طرفی هم ادعای حمایت از حکومت مرکزی را مطرح می‌کنند.

تسریع در خروج آمریکایی‌ها از عراق پس از ترور سردار سلیمانی

وی افزود: شهید سردار سلیمانی بیشترین و بهترین مبارزه را علیه داعش در عراق کرد و خاک این کشور را از چنگال داعش درآورد اما آمریکا اینگونه سردار اسلام را ترور کرد زیرا هیچ گاه خواهان امنیت و انسجام و نابودی داعش نبودند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامیگفت: به نظر می‌رسد این حوادث کمک می‌کند که خروج آمریکایی‌ها از عراق تسریع شود و اتحاد بین نیروهای مقاومت در سراسر منطقه افزایش یابد.

وی  یادآور شد: برخی از گروه‌های جبهه مقاومت عراق که اخیرا به حاشیه رفته بودند، با ترور سردار سلیمانی به مجدد به تفکر مقاومت باز می‌گردند و این گروه‌ها را احیا می‌کنند./

پایان پیام

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، ترور، تروریست ها، تروریست های تکفیری، تروریستها، تروریسم، عراق، مقابله با تروریسم