پورابراهیمی داورانی مطرح کرد ؛

بازار سرمایه مسیر رو به رشدی را طی می کند

عضو کمیسیون صنایع اقتصادی مجلس با بیان اینکه اُفت شاخص بورس مقطعی است، گفت: هرچند بازار سرمایه نوساناتی دارد اما مسیر رو به رشدی را طی می کند.

 خانه ملت؛ محمدرضا پورابراهیمی داورانی درباره اُفت شاخص بازار بورس، گفت: بازار سرمایه طی سال‌های اخیر مبتنی بر واقعیت‌های اقتصادی بوده است؛ این واقعیت‌های اقتصادی به سودآوری بنگاه‌ها و تغییر قیمت دارایی های پایه توجه می کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: هر دو مولفه مذکور موجب شد بازار بورس به صورت کلی در یک سال اخیر عملکرد رو به جلویی داشته باشد.

بازار سرمایه به صورت مقطعی تحت تاثیر عوامل غیراقتصادی است

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بازار سرمایه در مسیر حرکت خود همواره با اتفاقاتی که در حوزه‌های مختلف مانند مسائل سیاسی، امنیتی، منطقه‌ای و جهانی رخ می‌دهد، روبرو است، اظهار کرد: بازار سرمایه به صورت مقطعی تحت تاثیر عوامل غیراقتصادی است.

وی  به سرمایه‌گذاران و فعالان بازارسرمایه توصیه کرد: روند شاخص بورس از مولفه‌های اقتصادی مانند تغییر قیمت دارایی پایه تعدیل شده متناسب با نرخ ارز و سودآوری شرکت‌های صادراتی و ... تاثیر می پذیرد و افت کنونی مقطعی است.

بازار سرمایه مسیر رو به رشدی را طی می کند

ابراهیمی وضعیت بازار سرمایه را خوب ارزیابی کرد و ادامه داد: اُفت شاخص بورس مقطعی است و اگرچه روند بازار سرمایه نوساناتی دارد اما مسیر رو به رشدی را طی می کند.

بازار ارز در کنترل است

وی  همچنین درباره بازار ارز، گفت: بازار ارز در کنترل است و اقدامات بانک مرکزی نشان داد ظرفیت لازم برای مدیریت بازار ارز وجود دارد./

پایان پیام
 

برچسب ها

آشفتگی بورس، اخبار برگزیده، ارز، افت شاخص بورس، بازار بورس، بورس