منصوری مطرح کرد ؛

ضرورت عمل به تعهدات اولویت خودروسازان در پیش فروش خودرو

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید پیش فروش خودرو کمبود نقدینگی خودروسازان را جبران می کند و این شرکت ها باید عمل به تعهدات را در اولویت دستور کاری خود قرار دهند.

 خانه ملت ؛ محمدرضا منصوری درباره گرانی خودرو در هفته‌های اخیر، گفت: افزایش قیمت بنزین و نرخ ارز در هفته‌های اخیر بر قیمت خودرو اثرگذار بوده و گرانی چارچرخ‌ها را رقم زد، در حال حاضر سوداگران در فضای مجازی و با انتشار قیمت‌های صوری نقدینگی را به سمت بازار خودرو هدایت می کنند.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی درباره ادعای خودروسازان مبنی بر کمبود نقدینگی، افزود: اگرچه پیش فروش خودرو کمبود نقدینگی خودروسازان را جبران می کند اما این شرکت‌ها باید در این پیش فروش‌ها عمل به تعهدات را در اولویت قرار دهند تا تجربه سال گذشته تکرار نشود.

مردم نمی‌توانند در پیش فروش خودروسازان ثبت نام کنند

این نماینده مردم در مجلس دهم از نحوه پیش فروش خودرو انتقاد کرد و ادامه داد: بسیاری از مردم از نحوه اجرای این طرح‌ها ناراضی هستند چراکه معتقدند نمی‌توانند در پیش فروش خودروسازان ثبت نام کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه براساس بررسی‌های انجام گرفته تخلفاتی در پیش فروش خودروسازان انجام گرفته است، اظهار کرد: پیش فروش خودرو نباید در اختیار خودروسازان باشد بلکه این طرح‌ها باید به صورت سیستماتیک و زیر نظر دستگاه‌های نظارتی اجرایی شود. /

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، ایران خودرو، بازار خودرو، بازارخودرو