پژمانفر مطرح کرد ؛

پایگاه های نظامی آمریکا امنیت کشور میزبان را تامین نمی کنند

نماینده مردم مشهد معتقد است که به دنبال انتقام سخت ایران، نه تنها در عراق بلکه در تمام دنیا منحنی روبه رشد ایجاد پایگاه های نظامی متوقف خواهد شد.

خانه ملت؛ نصرالله پژمانفر به خروج نظامیان آمریکایی از کشور عراق اشاره کرد و گفت: آمریکا مسیری را در پیش گرفته بود که پایگاه‌های نظامی را در کشورهای گوناگون منطقه ایجاد می‌کرد و بهانه این کار هم برقراری امنیت در آن کشور بوده است.

پژمانفر در ادامه افزود: مردم ما می‌دانند که تمام هزینه‌های شکل‌گیری این پایگاه‌ها را کشورهای میزبان در منطقه تقبل می‌کردند و متاسفانه وقتی که این هزینه‌ها را برعهده می‌گرفتند به خیال خودشان فکر می‌کردند الان که پرچم آمریکا در کشورشان بر افراشته شده، امنیت در آن کشور تامین می‌شود.

وی  تصریح کرد: امروز با عملیات موشکی سپاه پاسداران علیه مواضع آمریکا در پایگاه عین الاسد در عراق این تئوری و هیمنه پوشالی آمریکایی‌ها شکسته شد و دیگر پایگاه‌ها نظامی آمریکا موجب امنیت در آن کشورها نخواهند بود، بلکه موجب نا امنی در این کشورها می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: کشورهای دنیا در یک دو راهی قرار دارند که آیا این روند حضور نظامیان آمریکایی را در کشورشان پذیرا باشند یا نه؛ و البته می‌دانند که امتداد این روند ریسک نا امنی را در کشور خود بالا خواهد برد.

نماینده مردم مشهد تاکید کرد: مطمئنا؛ پایگاه‌های نظامی آمریکا نه تنها امنیت کشور میزبان را تامین نمی‌کنند، بلکه یک عامل ناامنی در آن کشورها هستند؛ بنابراین معتقدم هستم که نه تنها در عراق بلکه در تمام دنیا منحنی روبه رشد ایجاد پایگاه‌های نظامی متوقف خواهد شد./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، سپاه، سپاه پاسداران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، عراق