دکتر لاریجانی در دیدار نخست وزیر سوریه مطرح کرد ؛

هدف آمریکایی ها از ترور سردار شهید سلیمانی این بود که جریان مقاومت در منطقه قدرت نگیرد

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار نخست وزیر سوریه گفت: برای جلوگیری از شرارت صهیونیست ها باید همکاری ها میان کشورهای منطقه جدی گرفته شود و گسترش یابد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های  مجلس شورای اسلامی ؛  عماد خمیس، نخست وزیر سوریه روز  دوشنبه (23  دی ماه )  با دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

دکتر لاریجانی  در این دیدار با بیان اینکه روابط میان ایران و سوریه همواره راهبردی بوده است، گفت: خوشحالیم که از مراحل سخت عبور کردید.

رئیس مجلس شورای اسلامی از پیام های تسلیت مسئولان سوری به مناسبت شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی تشکر کرد و گفت: باید دید که آمریکایی ها چه تصوری از ترور سردار سلیمانی داشتند و چه هدفی را دنبال می کردند؛ هدف آمریکایی ها از ترور سردار شهید سلیمانی این بود که جریان مقاومت در منطقه قدرت نگیرد و به ویژه پس از پیروزی ها در سوریه این تفکر تقویت شد و هدف این بود که از سرعت پیشرفت آن بکاهند. البته اشتباه کردند زیرا جریان ترور تبدیل به یک مسئله مهم بین المللی و ترامپ از کارش پشیمان شد به ویژه که حدس نمی زد این اقدام چنین تبعات پشیمان کننده ای را به همراه داشته باشد.

وی یادآور شد: با شهادت سردار سلیمانی مردم ایران یکپارچه علیه آمریکا شدند و شهادت ایشان باعث تقویت مقاومت شد.

دکتر لاریجانی افزود: آمریکا امروز و پس از واکنش ملت ایران به خوبی فهمیده است که با شهادت سردارشهید سپهبد سلیمانی، جریان مقاومت تقویت شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب طرح خروج نیروهای آمریکایی از عراق توسط پارلمان این کشور، یادآور شد: تمامی اقدامات انجام شده سیلی هایی به آمریکا بود تا بفهمند با شهادت سردار مقاومت، مسیر ما عوض نمی شود؛ حمله به پایگاه نظامی آمریکا را از همان جایی آغاز کردیم که حمله به سردار سلیمانی صورت گرفت.
دیدار دکتر علی لاریجانی با نخست وزیر سوریه در تهران

وی ادامه داد: مصاحبه ترامپ پس از حمله ایران به پایگاه آمریکایی بیانگر وضعیت روحی نامناسب او بود و پیام مهم این حمله این بود که اگر ضربه بزنند، ضربه می خورند و هدف شکستن هیمنه آمریکا بود زیرا اگر با اقدامات آمریکا و اسرائیل برخورد نشود، جلوتر می آیند و باید جواب آنها را داد.

دکتر لاریجانی تاکید کرد: اگر به دنبال جلوگیری از شرارت صهیونیست ها هستیم باید همکاری های منطقه ای و نظامی میان کشورهای منطقه جدی گرفته شود و گسترش یابد.

عماد خمیس، نخست وزیر سوریه در ادامه این دیدار گفت: ما به همراه هیات همراه حامل پیام های تسلیت به مناسبت شهادت سردار سپهبد سلیمانی هستیم.

وی افزود: ملت و دولت سوریه در تمامی بزنگاه ها و چالش ها در کنار دولت و ملت ایران است؛ سوریه و تمامی کشورهای دارای حاکمیت مستقل به این نکته ایمان دارند که جمهوری اسلامی حق دارد از خود در برابر هجوم توطئه ها و حملات متعرضانه دفاع کند.

عماد خمیس ادامه داد: مواجهه و پاسخگویی جمهوری اسلامی ایران به جنگ حاوی پیام های مهمی برای کشورهای اسلامی است، اولین پیام خطاب به کشورهای مستکبر است که خودخواهی و تکبر آن ها باید پایان یابد، پیام دیگر خطاب به کشورهای دوست است که ایران کشوری قوی و توانا است و می تواند در برابر تمامی هجمه ها و توطئه ها ایستادگی کند و همچنین حاوی پیام به جریان مقاومت است که شهادت سردار سلیمانی پایان مقاومت نیست بلکه باعث تقویت مقاومت و اتحاد ملت های مقاوم خواهد بود تا منطقه از لوث تروریست ها و در رأس آن آمریکا پاک شود.

نخست وزیر سوریه با بیان اینکه یاد و خاطره فرمانده شهید در یاد آزادگان جهان به ویژه مردم سوریه باقی خواهد ماند، تصریح کرد: هر ناظری که رویدادهای منطقه به ویژه ایران را پیگیری می کند تمامی حوادث تلخ اخیر را متوجه آمریکا و آمریکا را مقصر اصلی کشته شدن سرنشین های هواپیمای اوکراینی می داند که باعث اندوه و غم مردم سوریه شد./

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار ویژه، استکبار آمریکا، بحران سوریه، تروریست ها، تروریستها، حرکت های تروریستی، حل بحران سوریه، دکتر علی لاریجانی، دکتر لاریجانی، دکترعلی لاریجانی، رژیم صهونیستی، رژیم صهیونیستی، سپاه، سپاه پاسداران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سیاست های تروریستی، صهیونیست ها، عراق