موسوی بیوکی مطرح کرد ؛

موضوع نحوه اجرای ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در نشست امروز این کمیسیون، نحوه اجرای ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر درخصوص صرفه جویی مصرف سوخت و انرژی مورد بررسی قرار گرفت.

خانه ملت؛ سیدابوالفضل موسوی بیوکی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در تشریح نشست امروز این کمیسیون، گفت: در نشست امروز این کمیسیون، موضوع نحوه اجرای ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور با حضور مسئولان وزارتخانه های نفت، راه و شهرسازی، کشور و نیرو و سازمان برنامه و بودجه کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: در این نشست دستگاه های مختلف گزارش هایی را درباره ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور ارائه کردند، بر اساس این گزارش ها سالانه از محل صرفه جویی سوخت و انرژی می توان تا 100 میلیارد دلار اعتبار کسب کرده و در جهت اجرای پروژه های مرتبط سرمایه گذاری کرد.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، اگر بخش خصوصی با سرمایه شخصی اقدام به اجرای پروژه ای کند، دولت موظف از محل درآمدهای حاصل از صرفه جویی سوخت و انرژی، که اصل سود بخش خصوصی را تضمین کرده و هر سه ماه یک بار سود را به آن ها پرداخت کند.

وی گفت: از درآمدهای حاصل از صرفه جویی سوخت و انرژی می توان برای توسعه حمل و نقل عمومی به ویژه تأمین واگن قطار، تأمین اتوبوس و تاکسی استفاده کرد که خوشبختانه تاکنون اقدامات مثبتی در این راستا صورت گرفته است./

پایان پیام
 

برچسب ها

احیای تولید، اخبار برگزیده، افزایش تولید، افزایش تولید داخل، افزایش تولید پایدار، انرژی و حمل و نقل، بودجه حمل و نقل، تجهیزات حمل و نقل