ذوالقدر مطرح کرد ؛

تصویب برخی از مواد طرح سازمان نظام صنفی هنرمندان ایران

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس نشست روز دوشنبه 23 دی ماه کمیسیون را تشریح کرد.

 خانه ملت؛ سید فاطمه ذوالقدر در تشریح نشستروز دوشنبه  (23 دی‌ماه) کمیسیون فرهنگی مجلس، اظهار کرد: طرح سازمان صنفی هنرمندان ایران دستور کار امروز نشست کمیسیون فرهنگی مجلس قرار داشت که و مواد اول تا چهارم این طرح با اعمال اصلاحاتی به تصویب اعضا رسید.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: این طرح را که همگی در جهت ارتقای رفاه عمومی هنرمندان و تلاش در جهت حفظ و تعالی هنر اصیل ایرانی است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: در ماده یک به موضوع به هدف تشکیل سازمان نظام صنفی هنرمندان ایران تاکید شده و ماده ۲ تاکید دارد که این سازمان تابعیت جمهوری اسلامی ایران را دارد. همچنین ماده ۳ اشاره دارد که مرکز این سازمان در شهر تهران باشد و ماده ۴ اصطلاحات این قانون همچون سازمان، هنرمند و اثر هنری را تعریف می‌کند.

وی افزود: تلاش برای حفظ و تعالی هنر اصیل ایرانی و اسلامی و تدوین مبانی علمی آن دو تلاش برای حفظ و ارتقای سطح کیفی هنری در رشته‌های مختلف هنری برای هنرمندان و دانشجویان مشغول به تحصیل در این رشته، همکاری سازنده هنرمندان با دولت و سازمان‌های حکومتی ایجاد مرکز علمی و کارشناسی به منظور رفع اختلافات و جلوگیری از تخلفات هنری، ارزش یابی تخصصی هنرمندان و نیاز آثار هنری برای زمینه‌های مختلفی همچون صدور گواهینامه فنی و حرفه‌ای، کمک به رفع مشکلات رفاهی و مالی هنرمندان و اقدام در جهت بازنشستگی و بیمه اجتماعی آنها از جمله اهداف است./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، حوزه هنری، موسسات فرهنگی، هنری و تبلیغاتی، هنر