سلیمی مطرح کرد ؛

تاکید بر گسترش روابط کشورهای منطقه

عضو فراکسیون روحانیت مجلس اعتقاد دارد منافع کشورهای منطقه درهم تنیده است از این رو افزایش سطح مناسبات اقتصادی، سیاسی و علمی می تواند در اولویت دولت ها قرار بگیرد.

خانه ملت ؛ علیرضا سلیمی در خصوص دیدار رهبر انقلاب با امیر قطر و تاکید بر گسترش روابط کشورهای منطقه، گفت: همکاری های اقتصادی منطقه ای می تواند در اولویت دولت ها قرار بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: کشورهایی مانند ایران، ترکیه، عربستان، پاکستان و غیره از جمله اقتصادهای مهم دنیا محسوب می شوند که اگر مناسبات خود را افزایش دهند می توانند تاثیرگذاری جدی بر اقتصاد دنیا بگذارند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکایی ها وقتی استقلال طلبی کشوری را تحمل نمی کنند سریعا دست به تحریم و تهدید می زنند، ادامه داد: این مهم در حالیست که اگر کشورهای اسلامی با توانمندی های مختلف در کنار همدیگر قرار بگیرند می توانند در مقابل یکجانبه گرایی کاخ سفید ایستادگی کنند و حتی آمریکا را تحریم کنند.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همگرایی منطقه ای سبب افزایش امنیت در غرب آسیا می شود، تصریح کرد: چرا کشورهایی باید از کیلومترها آنطرف‌تر به غرب آسیا بیایند و پایگاه نظامی راه اندازی کنند؟ همگان می دانند که نظامیان خارجی هرگاه در منطقه حضور یافتند، شاهد افزایش تنش ها و حتی بروز و ظهور گروه های تروریستی و تکفیری بوده ایم.

وی  با بیان اینکه کشورهای منطقه در حوزه هایی مانند علمی-دانشگاهی نیز می توانند به یکدیگر کمک کنند که این موضوع به پیشرفت متوازن آنها کمک شایانی می کند، خاطرنشان کرد: نباید فراموش کرد بخش اعظمی از منافع کشورهای منطقه درهم تنیده است از این رو پشتیبانی بین المللی در مجامع بین المللی از همدیگر نیز از دیگر مولفه های مهمی است که نباید از آن چشم پوشید./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، ایجاد همگرایی و همسویی، تروریست ها، تروریستها، تقویت همگرایی پارلمانی، خاورمیانه، سپاه پاسداران، عراق