نوروزی مطرح کرد ؛

منابع مورد نیاز پرداخت حق بیمه و حقوق حداقلی ایثارگران

رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس، با بیان اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران به مبلغ ۳۰ هزار میلیارد تومان بودجه نیاز دارد تاکید کرد که اعتبارات تعیین شده در بودجه ۹۹ پاسخگوی نیاز این بخش نخواهد بود.

خانه ملت؛ حسن نوروزی در مورد اعتبارات تخصیص یافته به ایثارگران در بودجه 99، گفت: اصولا در بودجه‌های سنواتی برای ایثارگران بودجه کافی و وافی در نظر گرفته نمی‌شود و تنها به اندازه بودجه جاری بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

پرداخت حق بیمه و حقوق حداقلی ایثارگران به 25 هزار میلیارد تومان نیاز دارد

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، ادامه داد: هم‌اکنون بنیاد شهید و امور ایثارگران به حدود 25 هزار میلیارد تومان نیاز دارد تا بتواند حق بیمه جانبازان، ایثارگران و بیمه کامل افراد معسر را پرداخت کند و حداقل حقوق و تسهیلات را به آنها بپردازد.

این نماینده مجلس دهم  با اشاره به میزان بدهی بنیاد شهید و امور ایثارگران، تصریح کرد: این بنیاد مبلغ 2 هزار میلیارد تومان به دانشگاه آزاد اسلامی بدهی دارد، همچنین برای جانبازان 25 درصد که دولت باید 30 درصد هزینه‌های آن را بپردازد تاکنون پرداخت نشده است.


رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی، ، یادآور شد: آنچه مسلم است بیمه تکمیلی این قشر باید به صورت کامل پرداخت شده و تسهیلات جانبازان باید بر اساس قانون برنامه ششم توسعه پرداخت شود.

وی  با بیان اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران به مبلغ 30 هزار میلیارد تومان بودجه نیاز دارد، تاکید کرد: دولت پرداخت مبلغ 20 هزار میلیارد تومان را به عنوان بودجه این بخش پیشنهاد داده است، اما این مبلغ پاسخگوی نیاز بنیاد شهید و امور ایثارگران نیست، چرا که در این صورت با مشکلات بسیاری مواجه خواهند بود.
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بنیاد شهید، جانبازان، جانبازان و ایثارگران