کیان پور مطرح کرد ؛

لزوم بهبود وضعیت اقتصادی و تولید کشور

نماینده مجلس دهم گفت: برای بهبود وضعیت اقتصادی و تولید کشور، بانک ها باید از عرصه بنگاه داری خارج شده و در راستای حمایت از بخش تولید گام بردارند.

خانه ملت؛ مجید کیان پوربا اشاره به مشکلات اقتصادی کشور، گفت: متأسفانه امروز کشور با مشکلات اقتصادی بسیاری مواجه بوده و اقدامات صورت گرفته برای بهبود وضعیت راه گشا نبوده است، به نظر من در شرایط کنونی راه کارهای زیادی در این حوزه وجود داشته که دولت باید در راستای عملیاتی شدن آن ها گام بردارد.
آمار اقتصاد

نبود ظرفیت های قانونی برای تولید شغل و کسب و کار

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: یکی از مشکلات کنونی اقتصادی کشور نبود ظرفیت های قانونی برای تولید شغل و کسب و کار است، از این رو دولت باید زمینه صدور مجوزهای کسب و کار را تسهیل کند، تحقق این مسئله موجب افزایش اشتغال و تولید می شود.

ضرورت خروج بانک های دولتی و خصوصی از عرصه بنگاه داری

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی دیگر از مولفه های توسعه اقتصادی کشور، خروج بانک های دولتی و خصوصی از عرصه بنگاه داری است، در شرایط کنونی اولویت اصلی بانک ها، سرمایه گذاری اقتصادی و کسب سود و درآمد بیشتر است، این در حالی است که هدف اصلی بانک ها باید حمایت از تولید و تقویت اقتصاد کشور باشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: اقتصاد کشور در دهه های اخیر به دلیل فعالیت سوداگران آسیب بسیاری دیده و این مسئله موجب بروز تلاطمات بسیار در بخش تولید شده است، بروز این مسئله در ادوار مختلف، صنایع و گروه های تولیدی بسیاری را تضعیف یا نابود کرده است.

هدایت نقدینگی به بازارهای اقتصادی با تصویب و اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه

وی گفت: به نظر می رسد تصویب و اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه، سوداگران را از بازارهای تأثیرگذار در اقتصاد کشور خارج می کند، یعنی اینکه با اجرای قانون مذکور زمینه برای سرمایه گذاری مردم در بازارهایی همچون خودرو، ارز، طلا و مسکن و هدایت نقدینگی جامعه به سوی تولید صورت می گیرد.
 

برچسب ها

آسیب شناسی اقتصاد، اثرات اقتصادی و اجتماعی، احیای تولید، اخبار برگزیده، افزایش تولید، افزایش تولید داخل، افزایش تولید پایدار، امنیت سرمایه گذاری، بازار