شاعری مطرح کرد ؛

نرخ گندم متناسب با رشد تورم اصلاح شود

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: عدم تحویل گندم تولیدی کشاورزان به دولت تهدید و خطری است که آژیر آن از سال زراعی گذشته به صدا درآمده و امکان تداوم آن وجود دارد.

  خانه ملت؛ علی محمد شاعری در خصوص تعیین قیمت خرید تضمینی گندم در سال زراعی 99-98 ، گفت: قیمت خرید تضمینی گندم به عنوان محصولی که مشمول خرید تضمینی است باید متناسب با نرخ تورم سالانه افزایش داشته باشد.

وی  با اشاره به اینکه نرخ تورم سال جاری توسط بانک مرکزی حدود 40 درصد اعلام شد اما افزایش قیمت اعمال شده برای خرید تضمینی گندم حدود 30 درصد است، اضافه کرد: عدم افزایش قیمت خرید تضمینی گندم متناسب با میزان رشد تورم خلاف قانون برنامه ششم توسعه است.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت باید هرچه سریع‌تر در زمینه نرخ خرید تضمینی گندم تجدید نظر کند و بر اساس آنالیز قیمت وزارت جهاد کشاورزی نرخ جدید را اعلام نماید، عنوان کرد: در صورتی که دولت نرخ خرید تضمینی گندم را مطابق با نرخ تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی افزایش ندهد برای تامین نیاز کشور به این محصول استراتژیک مجبور به واردات می‌شویم.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در صورتی که نرخ خرید تضمینی گندم با هزینه تمام شده آن برای کشاورزان، مطابقت نداشته باشد دولت نمی‌تواند نیاز خود را از بازار داخلی تامین کند، تصریح کرد: عدم تحویل گندم تولیدی کشاورزان به دولت تهدید و خطری است که آژیر آن از سال زراعی گذشته به صدا درآمده و امکان تداوم آن وجود دارد.

این نماینده مجلس دهم ؛  با تاکید بر اینکه دولت برای جلوگیری از واردات گندم با قیمت بالاتر باید این محصول استراتژیک را با نرخ منطقی و حساب شده از کشاورزان خریداری کند، عنوان کرد: قیمت برآورد شده توسط نمایندگان که از آن نیز دفاع می‌شود حدود 2 هزار و 500 تومان در هر کیلوگرم است./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، خرید تضمینی گندم، نرخ خرید تضمینی گندم، واردات گندم، کشت گندم، گندم