برومندی مطرح کرد ؛

ضرورت اجرای مصوبه پارلمان عراق مبنی بر خروج تروریست های آمریکایی

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است علیرغم اینکه آمریکا سعی دارد تسلط خود بر ۶۵ درصد منابع انرژی جهان در خاورمیانه را حفظ کند، وفاق ملی ایجاد شده در عراق هرچه سریع تر اخراج این نیروهای تروریستی را از این کشور رقم خواهد زد.

 خانه‌ملت؛ محمدمهدی برومندی با تأکید بر ضرورت اجرای مصوبه پارلمان عراق مبنی بر خروج تروریست‌های آمریکایی از عراق، گفت: عراق ملت بزرگ و قابل احترامی بوده که از منابع غنی مادی و معنوی برخوردار و دارای گذشته تاریخی قوی است و نباید یک کشور دیگر با حضور نظامی باعث ناامنی در خاک عراق شود.

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی رأی پارلمان عراق به خروج آمریکایی ها از خاک این کشور را اقدامی ارزشمند دانست و افزود: این اقدام، آغاز یک مسیر صحیح برای استقلال ملت عراق و رهایی از جنگ، خشونت و گرفتاری هایی است که آمریکایی ها در منطقه ایجاد کرده اند.

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه بدون شک خروج آمریکایی ها از عراق می تواند نتایج بسیار ارزشمندی برای دولت و ملت این کشور به همراه داشته باشد، عنوان کرد: منابعی که امروز در عراق مورد استفاده آمریکایی ها قرار می گیرد و دخالت آمریکا در این کشور و مجموعه تصمیماتی که در راستای توسعه، تکثیر و رشد تروریسم گرفته می شود همگی در راستای از بین بردن وحدت در عراق است چنانچه شاهد موج عظیمی از اختلاف افکنی ها میان اکراد، اهل تشیع و اهل تسنن بوده ایم که ریشه در حضور آمریکایی ها در این کشور دارد.

ین نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه ضمن محکوم کردن ترور سردار سلیمانی به عنوان یک دیپلمات مهمان در عراق، اظهار داشت: این اقدام نقض قوانین بین المللی بود که آمریکایی ها بی پروا نسبت به آن اقدام کردند و موجب بروز مشکلات بین المللی برای این کشور شدند که در نهایت تمام این مسائل باعث شد پارلمان عراق به خروج آمریکا از این کشور رأی بدهد.

برومندی  ادامه داد: آمریکایی ها تلاش دارند تسلط خود را بر 65 درصد منابع انرژی جهان که در منطقه خلیج فارس، ایران و عراق ذخیره شده حفظ کنند و برای این کار نیز مقاومت خواهند کرد تا از عراق خارج نشوند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلام مجلس شورای اسلامی افزود: با این حال مجموعه حوادثی که در منطقه در حال رخ دادن است، بیداری ملت ها و ایجاد وفاق ملی مبنی بر عدم حضور نیروهای فرامنطقه ای را نوید می دهد که تلاش ها نیز باید به این سمت باشد تا زمانی که شاهد عدم حضور نیروهای نظامی فرامنطقه ای در منطقه باشیم.
وی  در پایان خاطرنشان کرد: آمریکایی ها از هر ابزاری برای حضور در منطقه استفاده می کنند اما عزمی که در ملت عراق به وجود آمده مانع از تهدیدهای آمریکا مبنی بر تحریم خواهد شد و حاکمان عراق بالاخره تصمیم خود را عملیاتی می کنند./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، تروریست ها، تروریستها، خشونت، عراق، فتنه