حسینی مطرح کرد ؛

مصوبه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال۹۹ درباره تعیین چارچوبی مشخص برای پاداش مدیران شرکت های دولتی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس می گوید مصوبه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال۹۹ درباره تعیین چارچوبی مشخص برای پاداش مدیران شرکت های دولتی موجب شفافیت بیشتر در این شرکت ها و نحوه هزینه کرد آنها می شود.

 خانه ملت ؛ حسینی درباره الحاق بندی به تبصره 2 لایحه بودجه سال 99 درباره نحوه پرداخت پاداش مدیران شرکت های دولتی، گفت: از آنجا که در بند (ز) تبصره 2 قانون بودجه سال 98 حکمی انضباطی درباره میزان حقوق و پاداش مدیران شرکت‌های دولتی تصویب و محدوده پرداختی به این مدیران مشخص شد، کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال آینده نیز تصمیم گرفت این حکم را مجدد برای سال 99 تصویب و پرداخت هرگونه پاداش به اعضای هیئت مدیره و مدیران شرکت‌های دولتی را منوط به رعایت ضوابط مشخص و انجام کامل تکالیف کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس افزود: براساس ماده (84) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت(2) ناخالص حقوق و مزایای دریافتی مدیران عامل و اعضای هیأت مدیره شرکت‌های دولتی و غیردولتی که به نحوی از انحاء وابسته به نهادهای عمومی غیردولتی هستند نباید حداکثر از ده برابر حداقل حقوق مصوب سالانه شورای عالی کار بیشتر باشد.

تعلل دولت در تدوین ضوابط مربوط به میزان پرداخت حقوق مدیران شرکت‌های دولتی

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه براساس مصوبه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 پرداختی شرکت‌های دولتی در چارچوب مشخصی قرار میگیرد، اظهار کرد: اگرچه در قانون برنامه سال جاری نیز این ضوابط تعیین شده اما هیات وزیران تاکنون مصوبه‌ی اجرایی شدن آن را تدوین نکرده است که باید هرچه سریعتر اقدامات لازم برای اجرایی آن فراهم شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس اضافه کرد: الحاق بندی به تبصره 2 لایحه بودجه سال 99 که درباره نحوه پرداخت پاداش مدیران شرکت های دولتی است موجب شفافیت حقوق و مزایای مدیران این شرکت ها می شود./

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اضافه کاری حقوق کارمندان دولت، بودجه شرکت های دولتی