در صحن علنی مطرح شد ؛

اختصاص ۵ درصد از بلیط مسافر برای عوارض برون شهری

نمایندگان مجلس مقرر کردند ۵ درصد بهای بلیط اشخاصی که مبادرت به حمل و نقل برون شهری مسافر و فروش بلیط در داخل کشور با وسائل نقلیه زمینی(به استثناء ریلی) و دریایی می کنند، به عنوان عوارض به حساب شهرداری واریز شود.

 خانه ملت؛  نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه 1 بهمن) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده با ماده 34 این لایحه با 130 رأی موافق، 53 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 204 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

براساس ماده 34، اشخاصی که مبادرت به حمل و نقل برون شهری مسافر و فروش بلیط در داخل کشور با وسائل نقلیه زمینی(به استثناء ریلی) و دریایی می کنند، مکلفند پنج‌درصد(5%) بهاء بلیط را با درج در بلیط و یا قرارداد (صورت-حساب)، حسب مورد، به عنوان عوارض شهرداری از مسافران أخذ و هر ماه حداکثر تا پانزدهم ماه بعد به حساب شهرداری مبدأ سفر واریز نمایند. واریز عوارض مذکور بعد از موعد مقرر موجب تعلق جریمه ای به میزان دودرصد(2%) به ازای هر ماه تأخیر خواهد بود. اختلاف و استنکاف از پرداخت عوارض موضوع این ماده مشمول ماده (77) قانون شهرداری¬ها مصوب 11/4/1334 با اصلاحات و الحاقات بعدی خواهد بود.

همچنین در ادامه نمایندگان با ماده 35 این لایحه را نیز به تصویب رساندند.

براساس ماده 35، مالیات و عوارض موضوع این فصل به‌عنوان اعتبار مالیاتی محسوب نمی‌گردد. مالیات و عوارض موضوع مواد (30) و (32) این قانون به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی پذیرفته می شود./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اظهارنامه مالیاتی، بدهکاران مالیاتی، تعرفه های مالیاتی، درآمدهای مالیاتی، صحن علنی