در صحن علنی مطرح شد ؛

محل پرداخت عوارض و جریمه های خودروهای داخلی مشخص شد

نمایندگان مردم در مجلس محل پرداخت عوارض و جریمه های خودروهای داخلی را مشخص کردند.

خانه ملت؛  نمایندگان در نشست علنی روز سه شنبه ( 1 بهمن) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده با ماده 45 این لایحه با 129 رأی موافق، 24 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 204 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

براساس ماده 45؛ یک واحد درصد مالیات دریافتی سهم دولت موضوع ماده (7) این قانون، همزمان با دریافت توسط سازمان، به حساب خزانه داری کل کشور واریز می گردد. خزانه­ داری کل کشور مکلف است مبالغ دریافتی هر ماه را تا پانزدهم ماه بعد مطابق سهم‌های مشخص شده در جدول پیوست به حساب دستگاه‌های مذکور واریز نماید.

در ادامه نمایندگان به بررسی ماده 46 پرداختند و آن را با 156 رأی موافق، 3 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 206 نماینده حاضر در صحن به تصویب رساندند.

در ماده 46 نیز آمده است؛ عوارض و جریمه های موضوع بندهای «الف» و «ب» ماده (31) این قانون مستقیماً به حساب شهرداری ها و یا دهیاری های محل سکونت مالک که هنگام صدور پلاک انتظامی ثبت شده است، واریز می گردد. شهرداری های شهرهای آلوده مکلفند صد در درصد (100%) درآمد حاصل از عوارض موضوع بند «ب» ماده (31) این قانون را برای کمک به توسعه و نوسازی ناوگان حمل ونقل عمومی شهرهای آلوده هزینه نمایند./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اظهارنامه مالیاتی، ایران خودرو، بازار خودرو، بدهکاران مالیاتی، تعرفه های مالیاتی، جرم مالیاتی، حذف مالیات، درآمدهای مالیاتی، سازمان امور مالیاتی، صحن علنی