جاسمی مطرح کرد ؛

استفساریه تبصره 10ماده 17 قانون تعیین تکلیف معلمین حق التدریسی

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خواستار تعجیل وزارت آموزش و پرورش در استخدام نیروهای مد نظر استفساریه قانون تعیین تکلیف معلمین حق التدریسی شد.

خبرگزاری خانه ملت ؛ قاسم جاسمی درباره مصوبه این هفته مجلس شورای اسلامی درباره استفساریه تبصره 10ماده 17 قانون تعیین تکلیف معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش، تصریح کرد: تعداد بسیاری از معلمان شاغل در آموزش و پرورش به صورت حق التدریسی مشغول به کار هستند که با این مصوبه وضعیت بلاتکلیف آن‌ها سامان می‌یابد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: پیش از این مجلس وضعیت مصوبه‌‎ای درباره استخدام گروه‌های معلمان زحمتکش در آموزش و پرورش را به تصویب رساند که این گروه‌ها شامل نیروهای خرید خدمت آموزشی، حق التدریسی غیر مستمر، پیش دبستانی و همچنین آموزشیاران و آموزش دهندگان مستمر نهضت سوادآموزی باید به استخدام وزارت آموزش و پرورش می‌شدند ولی دولت به بهانه‌های مختلف از به کارگیری و استخدام آن‌ها طفره می‎رفت.

مصوبه مجلس ابهامات قانون استخدام نیروهای حق التدریس را برطرف کرد

وی اضافه کرد: دولت آیین نامه اجرایی قانون تعیین تکلیف معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی را طوری تدوین کرده بود که بسیاری از گروه‌ها مشمول این قانون نمی‌شدند و در واقع جامعه هدفی که مد نظر مجلس بود جذب وزارتخانه نمی‌شد.

جاسمی اضافه کرد: اما با مصوبه اخیر مجلس به ابهامات موجود در قانون استخدام نیروهای حق التدریس پایان یافت و این مصوبه موجب جذب همه گروه‌های هدف مد نظر در قانون خواهد شد.

وی  پیش بینی کرد که با این مصوبه مجلس بیش از 30 هزار نیروی بلاتکلیف در آموزش و پرورش تعیین تکلیف و جذب آموزش و پرورش شوند.

به گزارش خانه ملت، در این استفساریه آمده است: آیا مشمولین تبصره 10ماده 17 قانون تعیین تکلیف معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش اصلاحیه مصوب 3 شهریور 95 که با آموزش و پرورش همکاری داشته اند و حقوق خود را از سرانه مدارس، مشارکت های مردمی، ساز وکار مدیر مدرسه، انجمن اولیاء و مربیان، کارفرما، موسس یا شرکت های طرف قرارداد با آموزش و پرورش دریافت کرده اند از جمله نیروهای خرید خدمت آموزشی حق التدریسی غیر مستمر و پیش دبستانی که تا تاریخ 26 مهر سال 1391 و همچنین آموزشیاران و آموزش دهندگان مستمر نهضت سوادآموزی در قانون فوق الذکر شامل استخدام در ماده الحاقی مصوب شهریور 97 می شود؟

در پاسخ به این استفساریه آمده است: بله مشمولین تبصره 10 ماده 17 قانون تعیین تکلیف معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی از جمله نیروهای خرید خدمات آموزشی حق التدریسی غیرمستمر و پیش دبستانی که تا تاریخ 26 مهر سال 91 و همچنین آموزشیاران و آموزش دهندگان مستمر نهضت سوادآموزی در قانون فوق الذکر که با آموزش و پرورش همکاری داشته و حقوق خود را از سرانه مدارس و مشارکت های مردمی، ساز وکار مدیر مدرسه، انجمن اولیاء و مربیان، کارفرما، موسس یا شرکت های طرف قرارداد با آموزش و پرورش دریافت کرده اند شامل استخدام در ماده الحاقی مصوب 13 شهریور 97 می شوند.

نمایندگان مجلس با 159 رأی موافق، 18 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 194 نماینده حاضر در جلسه این استفساریه را تصویب کردند./
کلید واژه‌ها

برچسب ها

اخبار برگزیده، رتبه بندی معلمان، لایحه رتبه بندی معلمان، لایحه نظام رتبه بندی معلمان، معلم