ابراهیمی طرح کرد ؛

تظاهرات مردم عراق نقطه شروعی کشورهای منطقه علیه پایگاه های آمریکایی

ابراهیمی گفت: اقدامات آمریکایی ها علیه حشدالشعبی و رهبران مقاومت ازجمله به شهادت رساندن سردار سلیمانی انسجام ملت عراق را تقویت کرد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ علی ابراهیمی با اشاره به راهپیمایی بزرگ مردم عراق علیه آمریکا و برای خروج نظامیان آمریکایی از خاک این کشور گفت: روز جمعه شاهد این بودیم که جمعیت میلیونی مردم عراق در خیابان‌ها و میادین بغداد اعلام کردند که سازش ناپذیر هستند و به باقی ماندن اشغالگری در خاک میهن خود رضایت نمی دهند.

راهپیمایی بغداد؛ حضور شیعه و سنی در کنارهم

ابراهیمی  افزود: تظاهرات میلیونی مردم عراق نشان داد که گروه‌های مقاومت در عراق از پشتوانه مردمی بالایی برخوردار هستند، علی رغم نظر برخی رسانه ها و شخصیت ها که می گفتند در تظاهرات عراق صرفا از شیعیان هستند، اما تظاهرکنندگان از جمعیت شیعه و اهل سنت بودند و این نشان از اتحاد میلیونی مردم عراق دارد.

نماینده مردم شازند درمجلس با بیان اینکه تظاهرات مردم عراق دومین سیلی به آمریکا بود، مطرح کرد: پس از سیلی جمهوری اسلامی به آمریکا با حمله موشکی به پایگاه نظامی آمریکا "عین الاسد"، تظاهرات میلیونی مردم عراق برای اخراج نظامیان آمریکایی سیلی دومی بود که در این مدت به آمریکایی ها زده شد.

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس با بیان اینکه راهپیمایی مردم عراق یک رفراندوم بود، مطرح کرد: آمریکایی‌ها باید منطقه را ترک کنند، ذکاوت شهید حاج سپهبد حاج قاسم سلیمانی مانع از به سر منزل رسیدن اهداف شوم آمریکا و استکبارجهانی شد و شهادت این دو سردار مقاومت باعث خروش مردم منطقه مخصوصا مردم متدین عراق شد.

وی  ادامه داد: آمریکا به دنبال تغییر جغرافیایی منطقه بود؛ نیروهای نظامی آمریکا دراین کشور نه تنها کمکی به امنیت عراق نکرده‌اند، بلکه حاکمیت، تمامیت ارضی و وحدت این کشور را نیز نشانه گرفته‌اند.

تظاهرات مردم عراق نقطه شروعی برای کشورهای منطقه علیه پایگاه‌های نظامی آمریکا

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه اقدامات آمریکایی‌ها علیه حشد الشعبی و علیه رهبران مقاومت ازجمله به شهادت رساندن سردار حاج قاسم سلیمانی انسجام ملت عراق را تقویت کرد، خاطرنشان کرد: یکپارچگی مردم عراق در این تظاهرات نشان داد که یک وحدت برای حفظ استقلال این کشور وجود دارد و این موضوع می‌تواند نقطه شروعی در کل کشورهای منطقه علیه پایگاه‌های نظامی آمریکا در منطقه باشد.

وی با بیان اینکه مردم عراق با حضور میلیونی خود اعلام کردند که نمی‌خواهند زیر باز ذلت بروند، تصریح کرد: مصوبه پارلمان عراق و تظاهرات گسترده مردم بیانگر اراده ملت عراق در مخالفت با حضور اشغالگران آمریکایی است.مردم عراق نیز می‌خواهند مانند ایران با عزت و قدرت باشند و دیگر نمی‌خواهند ذلت را تحمل کنند./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، بیت المقدس، ترور، تروریستها، تروریسم، جریان مقاومت، راهپیمایی، سپاه پاسداران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، عراق، فلسطین اشغالی