ابطحی مطرح کرد ؛

ابلاغ قانون الزام دولت در تعیین سرفصل «جنایات و توطئه های آمریکا» در کتب درسی مدارس

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به ابلاغ قانون الزام دولت در تعیین سرفصل «جنایات و توطئه های آمریکا در کتب درسی مدارس و دانشگاه ها»، تصریح کرد: جنایات و توطئه های آمریکا باید تا مهر ۹۹ در کتب درسی گنجانده شود.

خبرگزاری خانه ملت؛ محمدجواد ابطحی با اشاره به ابلاغ قانون الزام دولت در تعیین سرفصل «جنایات و توطئه‌های آمریکا در کتب درسی مدارس و دانشگاه‌ها» توسط رئیس جمهور، اظهار کرد: این طرح یکی از طرح‌‎های ضد استکباری در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و فراکسیون "اقدامات پیش دستانه در برابر آمریکا" بود که حتی پیش از شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تدوین شده بود.

این نماینده مجلس دهم با بیان اینکه نفوذ فرهنگی دشمن توسط ماهواره‏‌ها و فضای مجازی در این جهت بوده که جوانان و دانش آموزان ما از جنایات آمریکا و پهلوی دور باشند، افزود: اما ما باید با استناد به مدارکی از جنایات آمریکا در ایران و دنیا موجود است، چهره واقعی استکبار جهانی را به همگان به ویژه نسل جوان نشان دهیم.

ابطحی  با یادآوری اینکه جنایات آمریکا در دنیا حد ندارد، ادامه داد: لازم است در کتب درسی مدارس و دانشگاه‌ها جنایات آمریکا علیه سرخپوست‌‎ها، جنایت آمریکا در ویتنام و سایر جنایت‌های بین المللی آن‌ها در کنار سرفصلی جداگانه از جنایات آمریکا در ایران کنار هم دیده شود.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جنایات آمریکا در ایران از کودتای 28 مرداد 32 آغاز شده و پس از انقلاب اسلامی کاملا عیان شد و آخرین آن نیز جنایت آمریکا در ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از مسئولان بلند مرتبه کشور بود.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سرنگون کردن هواپیمای مسافربری ایرانی توسط ناو آمریکایی، جشن گرفتن جنایت 17 شهریور، تقویت گروهک‌ها، حمله به جزیره خارک و محاصره و تحریم اقتصادی و دارویی از جمله اقدامات و جنایاتی است که آمریکا در دوره معاصر مرتکب شده و باید در کتب درسی به آن پرداخته شود.

ابطحی تصریح کرد: دست اندرکاران تدوین کتب درسی در آموزش و پرورش باید افرادی مسلط به تاریخ معاصر، دلسوز و منصف باشند و انتظار داریم تا مهر 99 جنایات و توطئه‌های آمریکا در کتب درسی مدارس و دانشگاه‌ها لحاظ شده باشد./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، ارتقای دانش، استکبار آمریکا، جنایت های وحشیانه، دانش آموزان، سقوط هواپیما، سپاه، سپاه پاسداران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی