خبر

مسیر شما: اخبار مهم ترین راه مقابله با ویروس کرونا اطلاع رسانی و آموزش به مردم است
مهم ترین راه مقابله با ویروس کرونا اطلاع رسانی و آموزش به مردم است

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که مهم ترین راه حل برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در کشور اطلاع رسانی است که در این باره رسانه ها به خصوص صداوسیما وظیفه مهمی دارند.

ایسنا؛  حیدرعلی عابدی در توضیح راه‌های مقابله با شیوع ویروس کرونا در کشور، اظهار کرد: باید تمهیداتی اندیشیده شود تا مسافرانی که به کشور وارد می‌شوند به خصوص آنهایی که از کشورهای مبداء انتقال بیماری به ایران می‌آیند به صورت جداگانه قرنطینه شده و تحت نظر باشند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس ادامه داد: راه انتقال این ویروس از طریق تنفس است، باید از تماس با این افراد جلوگیری شود به همین دلیل قرنطینه موضوع مهمی است.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم اطلاع‌رسانی درست به مردم، اضافه کرد: باید آموزش‌های لازم برای مقابله با انتقال ویروس کرونا به مردم داده شده و مدام تکرار شود. این می‌تواند از طریق رسانه‌ها، بحث‌های گروهی و رسانه‌ای صورت گرفته و در این بین وظیفه صداوسیما بسیار خطیر است.

عابدی در پایان اظهار کرد: مهم‌ترین راهکار برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در کشور اطلاع‌رسانی بوده که با آگاهی دادن می‌توان از شیوع آن جلوگیری کرد.


 

نظر شما
مشخصات خبر