در صحن علنی مطرح شد ؛

لایحه قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد دائمی شد

لایحه قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد با مصوبه مجلس شورای اسلامی دائمی شد.

 ایسنا؛ در جلسه علنی امروز (یکشنبه‌) نمایندگان مجلس شورای اسلامی لایحه اصلاح و تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد را با ۱۳۰ رای موافق، ۱۰ رای مخالف و ۴ رای ممتنع از مجموع ۱۹۶ نماینده حاضر در مجلس جهت تامین نظر شورای نگهبان تصویب کردند.

ایرادات شورای نگهبان اینگونه اصلاح شد که عنوان لایحه به لایحه دائمی کردن قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد تغییر کرد.

همچنین طبق ماده واحده آن قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد مصوب ۱۳۹۰.۸.۷ با اصلاحات و ابلاغات بعدی، با اصلاحات زیر دائمی می‌شود.

۱_ بند «ب» ماده یک قانون به شرح زیر اصلاح شد:

موسسات خصوصی حرفه‌ای عهده‌دار خدمات عمومی اشخاص حقوقی غیر از دستگاه‌های اجرایی هستند که طبق قانون عهده‌دار یک یا چند امر عمومی می‌باشند. وزیر سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران، سازمان‌های نظام مهندسی، اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، اصناف و تعاون، مراکز و کانون‌های استانی و وکلا و کارشناسان رسمی دادگستری.

۲_ بند «ج» ماده دو قانون به شرح زیر اصلاح شد:

ج: شوراهای اسلامی شهر و روستا و موسسات خصوصی حرفه‌ای عهده‌دار خدمات عمومی است.

همچنین نمایندگان مواردی را برای تامین نظر شورای نگهبان اصلاح ویرایشی کردند.

بیش از این مجلس شورای اسلامی در مصوبه خود در ماده ۲۸ این قانون درباره‌ی تعیین تکلیف وظایف دستگاه‌های نظارتی در این قانون اصرار کرده بود که این ماده به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال شده است.

انتهای پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارتقای سلامت نظام اداری