در صحن علنی مطرح شد ؛

بازنشستگان مناطق جنگی از مزایای ایثار برخوردار می شوند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی استفساریه ای را تصویب کردند که بازنشستگان شاغل در مناطق جنگی از مزایای ایثار برخوردار خواهند شد.

ایسنا؛ در جلسه علنی امروز (یکشنبه) طرح استفساریه بند «ج» ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه با ۱۵۰ رای موافق، ۱۹ رای مخالف و ۷ رای ممتنع از مجموع ۱۹۹ نماینده حاضر در مجلس شورای اسلامی تصویب شد.

در این استفساریه آمده است: آیا شاغلانی که در زمان دفاع مقدس در دستگاه‌های اجرایی مناطق عملیاتی و امنیتی موضوع مصوب ۱۳۷۶ ستاد کل نیروهای مسلح خدمت کرده و در آن زمان یا پس از آن بازنشسته شده‌اند مشمول مزایای مندرج در بند «ج» ماده ۱۱۲ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه می‌شوند؟ پاسخ این استفساریه بله است.

طبق بند «ج» ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه سازمان برنامه و بودجه و سازمان استخدامی کشور مکلف است نسبت به صدور احکام پرداخت مزایای شاغلان مناطق عملیاتی دفاع مقدس برابر جداول و ضوابط ابلاغی سال ۱۳۷۶ سازمان امور اداری و استخدامی کشور از سال دوم اجرای قانون برنامه اقدام کنند.

با تصویب این طرح بازنشستگانی که در مناطق عملیاتی و امنیتی شاغل بوده‌اند از مزایای مناطق عملیاتی و امنیتی برخوردار می‌شوند.

انتهای پیام

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بازنشستگی، جنگ