در صحن علنی مطرح شد ؛

طرح اعمال مدرک تحصیلی کارمندان با اولویت بررسی می شود

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به بررسی با اولویت طرحی رای دادند که در صورت تصویب نهایی آن کارمندان دولت ذیل قانون خدمات کشوری می توانند بیشتر از یک بار مدرک تحصیلی برای اعمال در حقوق شان ارائه کنند.

 ایسنا؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه روز یکشنبه (6 بهمن) مجلس با ۱۲۹ رای موافق، ۱۵ رای مخالف و ۴ رای ممتنع از مجموع ۱۹۹ نماینده حاضر در مجلس شورای اسلامی مصوب کردند که طرح الحاق یک تبصره به ماده ۶۶ قانون مدیریت خدمات کشوری با اولویت بررسی شود.

حمیدرضا حاجی بابایی نماینده همدان در مجلس شورای اسلامی به عنوان متقاضی بررسی این طرح با اولویت اظهار کرد: قبل از سال ۱۳۹۳ هر کارمندی می‌توانست ادامه تحصیل داده و مدرک تحصیلی‌اش به عنوان سوابق در حکم قانونی استخدام‌اش لحاظ شود.

در سال ۱۳۹۳ شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور مصوب کرد که تنها یک بار کارمندان می‌توانند مدرک ارائه دهند و بیشتر از آن مدرکی در حقوق اعمال نمی‌شود. با این مصوبه پنج سال است که کارمندان دولت مدرک می‌گیرند اما در حقوق‌شان اعمال نمی‌شود.

وی ادامه داد: ما درخواست داشتیم که این طرح با اولویت در مجلس شورای اسلامی بررسی شود. اجرای آن هم از اول فروردین‌ماه سال آینده تعیین شده است. در کمیسیون تلفیق هم رایزنی می‌شود تا مشکلی از لحاظ اصل ۷۵ یعنی بار مالی به دولت تحمیل نشود.

نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با بررسی با اولویت این طرح گفت: ابهام این است که آیا این طرح شامل کارمندان سه قوه، ارتش و سپاه و نیروهای نظامی و انتظامی می‌شود همه باید در برابر عدالت یکسان باشیم کما این‌که کارمندان مجلس شورای اسلامی هم هنوز تابع قانون مدیریت خدمات کشوری نیستند. کارمندان مجلس با مدرک فوق‌ لیسانس کارهای خدماتی می‌کنند.

عباسعلی پوربافرانی نماینده نایین در موافقت با بررسی با اولویت این طرح گفت که با اجرای مصوبه شورای توسعه راه پیشرفت بسیاری بسته شده است.

انتهای پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، دستمزد کارمندان، صحن علنی، مدرک تحصیلی، کارمندان