دکترلاریجانی در دیدار رئیس دومای دولتی فدراسیون روسیه مطرح کرد ؛

راهبرد منطقه ای ایران و روسیه الگویی موفق است

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار رئیس دومای دولتی فدراسیون روسیه، راهبرد مشترک ایران و روسیه در منطقه را الگویی موفق دانست.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی،  دکتر علی لاریجانی بعدازظهر امروز (دوشنبه، 7 بهمن) در دیدار ویچسلاو والودین رئیس دومای دولتی فدراسیون روسیه، ضمن ابراز خرسندی از حضور هیات پارلمانی روسی در ایران بر ضرورت گسترش روابط پارلمانی دو کشور تاکید کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به همکاری موفق ایران و روسیه در مقابله با تروریسم منطقه ای، ابراز امیدواری کرد همکاری پارلمانی دو کشور گسترش یابد.

دکترلاریجانی افزود: دو کشور ایران و روسیه برای تقویت روابط راهبردی عزم جدی دارند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به راهبرد مشترک ایران و روسیه در منطقه، آن را الگویی موفق برای امنیت پایدار توصیف و ابراز امیدواری کرد چنین همکاری هایی تداوم داشته باشد.

ویچسلاو والودین، رئیس دومای دولتی فدراسیون روسیه در این دیدار ضمن تسلیت شهادت سردار سلیمانی به ملت ایران، این حادثه تروریستی را فاجعه ای بزرگ خواند و افزود: ایران و روسیه بر ضرورت حمایت از صلح و تعهد به توافقات بین المللی تاکید دارند ولی برخی کشورها بدون توجه به اصل "عدم دخالت در امور کشورهای مستقل" و بر خلاف همه توافقات بین المللی رفتار می کنند.

وی ادامه داد: سیاست یک بام و دو هوایی که در جهان به وجود آمده و اینکه یک کشور در راستای منافع خود به دنبال کنترل جهان باشد، به هیچ وجه قابل پذیرش نیست.

ویچسلاو والودین گفت: توسعه روابط پارلمانی در راستای منافع دو ملت و دو کشور ایران و روسیه برای ما اهمیت دارد و باید برای فائق آمدن بر چالش های موجود در منطقه تلاش کرد./

برچسب ها

اخبار ویژه، تروریستها، تروریسم، دکتر علی لاریجانی، دکتر لاریجانی، دکترعلی لاریجانی، روابط ایران و روسیه، روسیه، سپاه پاسداران، سیاست های روسیه، ناتوانی تحولات ارزی ایران و روسیه، هیات پارلمانی روسیه، کانون های تفکر روسیه