کوچکی نژاد مطرح کرد ؛

به جریان افتادن ماده 134 آیین نامه داخلی مجلس در خصوص صندوق نوآوری و شکوفایی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با برشمردن تخلفات در صندوق نوآوری و شکوفایی، تأکید کرد: منابع صندوق نوآوری به جای در اختیار قرار گرفتن نزد نخبگان و شرکت های دانش بنیان در بانک ها سپرده ‎گذاری شده است.

 خبرگزاری خانه ملت؛ جبار کوچکی نژاد با اشاره به جریان افتادن ماده 134 آیین نامه داخلی مجلس در خصوص صندوق نوآوری و شکوفایی، تصریح کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی با نظر نمایندگان مجلس برای کمک به شرکت‌های دانش بنیان راه اندازی شد و حتی از صندوق توسعه ملی نیز مبلغ سه هزار میلیارد تومان به این صندوق کمک شد.

وی  تصریح کرد: متأسفانه این صندوق از مسیر قانونی که برای آن تبیین شده منحرف شد و اعتبارات این صندوق که باید به صورت وام‌ قرض الحسنه 100 تا 200 میلیون تومانی با سود 4 درصد در اختیار شرکت‌های دانش بنیان قرار گیرد، در بانک‌ها سپرده‌گذاری شده و سودهای کلانی دریافت و نصیب هیأت مدیره شده و مشخص هم نیست این پول به کجا رفته است.

کوچکی نژاد ادامه داد: از سوی دیگر هیأت مدیره این صندوق، ساختمان بزرگی را در تهران خریداری و اقدام به گسترش تشکیلات کرد که این مسئله به هیچ عنوان ضرورت نداشت.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی  یکی دیگر از تخلفات صورت گرفته در صندوق نوآوری و شکوفایی را دریافتی‌های کلان اعضای هیأت مدیره برشمرد و اضافه کرد: متأسفانه به جای اینکه نخبگان و افراد مؤثر علمی در هیأت مدیره این صندوق قرار گیرند، مسئولان دولتی‌ در هیأت مدیره این صندوق جا خوش کرده‌اند و حقوق‌های نجومی دریافت می‌کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تأکید کرد: ساختار اداری در این صندوق به نحوی پیچیده طراحی شده که نخبگان نمی‌توانند به این صندوق دسترسی داشته باشند و در شهرستان‌ها نیز دست نخبگان و شرکت‌های دانش بنیان از این صندوق کوتاه است.
وی افزود: تلاش ما این است که گزارش تخلفات صندوق که با کمک دستگاه‌های نظارتی از جمله دیوان محاسبات، سازمان بازرسی و نهادهای امنیتی تدوین شده در همین مجلس قرائت و به قوه قضاییه ارسال شود./

پایان پیام
 

برچسب ها

آسیب شناسی نظام بانکی، اخبار برگزیده، صندوق نوآوری و شکوفایی، نخبگان، نخبگان ایرانی