سعیدی مطرح کرد ؛

تمهیدات لازم برای حفظ آثار فرهنگی در نظر گرفته شود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: دشمنان نظام جمهوری اسلامی همواره به دنبال بهانه ای هستند که میراث فرهنگی ایران را از یونسکو خارج کنند که ما نباید این بهانه را با تخریب آثار فرهنگی خود، به آنان دهیم.

 خبرگزاری خانه ملت ؛ محمداسماعیل سعیدی در واکنش به تخریب حریم میراث طبیعی ملی و جهانی «غار نمکی» قشم و جدی شدن خطر اخراج قشم از یونسکو، گفت: دشمنان نظام جمهوری اسلامی همواره به دنبال بهانه‌ای هستند که میراث فرهنگی ایران را از یونسکو خارج کنند که ما نباید این بهانه را با تخریب آثار فرهنگی خود، به آنان دهیم.

وی  با انتقاد از تخریب برخی از آثار فرهنگی و تاریخی کشور، ادامه داد: لازم است با خاطیان و کسانی که میراث طبیعی ملی و جهانی قشم و دیگر اماکن تاریخی و فرهنگی کشور را تخریب می‌کنند، برخورد جدی شود و نباید اجازه دهیم که آنان به میراث فرهنگی کشور تعرض کنند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: حفظ میراث فرهنگی و تاریخی کشور اهمیت بسیار زیادی دارد و نباید اجازه دهیم که کوچکترین لطمه و صدمه‌ای به این آثار که گنجینه‌های عظیم تاریخی و معنوی کشور هستند، وارد شود.

تمهیدات لازم برای حفظ آثار فرهنگی در نظر گرفته شود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید تمهیدات لازم برای حفظ آثار فرهنگی در نظر گرفته شود، تصریح کرد: دولت باید اعتبارات لازم را در اختیار وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرار دهد چرا که این وزارتخانه مشکلات مالی زیادی دارد و باید با اختصاص اعتبارات لازم به آنان، زمینه را برای حفظ ظرفیت‌های کشور در عرصه فرهنگی و تاریخی فراهم کرد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر به دنبال آن هستیم که اقتصاد کشور از نفت جدا شود، لازمه‌اش آن است که در حفظ آثار تاریخی و فرهنگی کشور اهتمام بیشتری شود و اجازه ندهیم که افراد برای انجام امور اقتصادی خود و کسب منافع شخصی، این اماکن را تخریب کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همچنین باید زمینه‌ای فراهم شود که گردشگران خارجی بیشتری به کشور بیایند و از این آثار بازدید به عمل آورند که در شرایط تحریم بسیار مهم است و برای کشور ارزآوری بسیار زیادی دارد./

پایان پیام
 

برچسب ها

آثار تاریخی، آثار فرهنگی، اثر تاریخی، اخبار برگزیده، اعتبارات فرهنگی، بناهای تاریخی، بناهای تاریخی و فرهنگی