خجسته مطرح کرد ؛

معامله قرن فرصتی برای اتحاد جریان های مختلف سیاسی ضد صهیونیستی

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و فلسطین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طرح معامله ی قرن طرح امنیت صهیونیست ها را تامین نخواهد کرد گفت: این طرح موجب تشدید ناامنی و فلاکت برای اسرائیل خواهد شد.

 خانه ملت؛ امیر خجسته در واکنش به رونمایی طرح معامله قرن توسط رئیس جمهور آمریکا گفت: پس از شهادت شهید سلیمانی و سکوت برخی از کشور های عربی در مقابل اقدامات خصمانه دولت آمریکا رئیس جمهور این کشور هر روز بیش از گذشته بر رفتار های گستاخانه خود اصرار می ورزد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و فلسطین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر این روند استمرار یابد به زودی ترامپ سراغ کشور های عربی خواهد رفت و سران و پادشاهان این دولت های به ظاهر مسلمان باید در کاخ های خود از سربازان آمریکایی پذیرایی کنند.
وی  بیان کرد: ترامپ در حالی از منفعت فلسطینیان در این طرح سخن می گوید که بر اساس طرح معامله قرن حلقه محاصره بیش از گذشته بر آن ها تنگ می شود.

خجسته  افزود: بعد از اجرای این طرح فلسطینیان برای رفت و آمد در کشور خود و جابجایی بین شهر های فلسطینی باید از پل های هوایی یا تونل های زیر زمینی استفاده کنند و حق برخورداری از ارتش و نیروی انتظامی ندارند.

وی  عنوان کرد: در موردی بدتر حق استفاده از اسکله و فرودگاه ها را نیز ندارند، بدون شک هیچ ملتی زندگی در اینگونه شرایط را نخواهد پذیرفت و چشمه های جوشان هسته های مردمی بساط شعبده بازی ترامپ را جمع آوری خواهند کرد.

خجسته طرح معامله ی قرن را فرصتی بی نظیر برای اتحاد جریان های مختلف سیاسی ضد اسرائیلی در فلسطین و نتایجی پشیمان کننده برای صهیونیست ها دانست و تصریح کرد: ترامپ فهمی از شرایط منطقه ندارد و صرفا بر اساس معامله ای که لابی های سرمایه داری یهودی برای کسب حمایت در زمان انتخابات انجام داده است اقدام به ارائه ی طرح معامله ی قرن نموده است و قطعا اکنون بهترین زمان برای همگرایی و اتحاد همه ی جریان های سیاسی در داخل فلسطین است.

نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی ادامه داد: موضوعی که دسترسی به آن کار آسانی نبود اما اکنون رهبران و همه ی جریان های سیاسی بر لزوم وحدت بازگشت به مقاومت سخن می گویند.

وی با بیان این که حضور آمریکایی ها در هر منطقه از جهان موجب رنج برای مردم بومی آن منطقه بوده است افزود: در همین منطقه خاورمیانه نیز امریکایی ها هر روز در یک نقطه آشوب و فتنه ای جدید بر پا می کنند البته هر کس که آتشی را برای ایراد خسارات روشن کند حتما خودش نیز ضرر خواهد کرد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و فلسطین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در مورد معامله ی قرن بدون شک این طرح امنیت صهیونیست ها تامین نخواهد کرد یاد آور شد: این طرح موجب تشدید ناامنی و فلاکت برای صهیونیست ها شده و قطعا زمان نابودی رژیم صهیونیستی و اخراج امریکایی ها از منطقه فرارسیده است.

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، رژیم صهونیستی، رژیم صهیونیستی، صهیونیست ها، صهیونیسم، فلسطین