قاضی زاده هاشمی مطرح کرد ؛

اهمیت ارتباطات بین مجالس

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه مجالس مرکز تصمیم گیری کشورها هستند و عمل دولت ها ناشی از تصمیم مجالس است، گفت: تقویت «دیپلماسی پارلمانی» بین ایران و کشورهایی همسو و بزرگ منطقه ضروری است.

 خبرگزاری خانه ملت؛ سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در توضیح نقش «دیپلماسی پارلمانی» در بهبود روابط منطقه‌ای و بین‌المللی، سفر رئیس دومای دولتی فدراسیون روسیه در هفته گذشته به تهران را یادآور شد و گفت: مجالس مرکز تصمیم‌گیری کشورها هستند و دولت‌ها در راستای تصمیم مجالس اقدامات خود را انجام می‌دهند. کشورهای دارای نظام های مردم سالار مانند روسیه و ایران در این چارچوب می‌گنجند و با توسعه روابط پارلمانی می‌توانند نقش بسزایی در روابط دولت‌ها داشته باشند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بسیاری از اقدامات دولت آمریکا ناشی از مصوبات مجلس نمایندگان یا کنگره است بنابراین ارتباط بین مجالس مهم بوده زیرا عمل دولت‌ها ناشی از تصمیم مجالس است.

نماینده مردم مشهد و کلات  مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران باید با کشورهایی که به لحاظ جهانی در یک جبهه محسوب می‌شود، ارتباطات پارلمانی خود را تقویت کند به خصوص کشورهای بزرگی چون روسیه، چین و هند تا هم افزایی بین کشورها تقویت شود./

پایان پیام
 

برچسب ها

8 دوره قانونگذاری مجلس شورای اسلامی، اتاق های فکر پارلمان ها، اخبار برگزیده