دهقانی فیروز آبادی مطرح کرد ؛

عدم تغییر در سیاست های جمهوری اسلامی ایران در قبال انگلیس

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، گفت: سیاست های انگلیس با این اتفاق به آمریکا نزدیک تر می شود لذا ایران باید فرصت را مغتنم بشمرد و روابط خود با آلمان و فرانسه را تقویت کند.

 خبرگزاری خانه‌ملت؛ کمال دهقانی فیروز آبادی مردم بریتانیا بیش از ۳ سال پیش و در جریان یک رفراندوم به خروج از اتحادیه اروپا آری گفتند، رفراندومی که به برگزیت شهرت یافت و در آخرین ساعت ٣١ ژانویه به طور رسمی تحقق پیدا کرد.

 رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه سیاست‌های انگلیس در ارتباط با جمهوری اسلامی ایران با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا تغییری نخواهد کرد، به خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت گفت: مواضع و سیاست‌های دولتمردان انگلیس با خروج از اتحادیه اروپا به سیاست‌های دولتمردان آمریکا نزدیک‌تر خواهد شد.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به روابط بین ترامپ و جانسون روسای جمهور آمریکا و انگلیس، افزود: رئیس جمهور انگلیس سعی می‌کند سیاست‌های دیکته شده ترامپ را پیگیری کند.

کمال دهقانی فیروزآبادی رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی مجلس یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران باید فرصت را مغتنم بشمارد و با کشورهای اروپایی که تمایل به حفظ استقلال اروپا دارند مانند آلمان و فرانسه همکاری و ارتباط دو جانبه خود را تقویت کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی معتقد است: خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا تاثیری بر مواضع برجامی انگلیس نخواهد داشت بنابراین به نظر می‌رسد که مواضع آنها در مورد برجام با آنچه در حال حاضر هست، تغییر کند.

وی  تصریح کرد: ما با توجه به شرایط جدیدی که ایحاد می‌شود باید راه‌های بهتر و پرسودتری را برای تامین منافع ملی خود به کار بگیریم و روش‌ هایی جدیدی را اتخاذ کنیم./

برچسب ها

اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، اقتصاد اروپا، انگلستان، انگلیس، ایران و انگلستان