نقوی حسینی مطرح کرد ؛

حرکت های ضدآمریکایی در منطقه درحال شکل گیری است

نقوی حسینی گفت: حرکت عظیم میلیونی مردم عراق نشان داد که همین روزها آمریکایی ها باید شاهد یک موج ضدآمریکایی در منطقه باشند.

خبرگزاری خانه ملت؛ سید حسین نقوی حسینی با اشاره به راهپیمایی عظیم ضدآمریکایی مردم عراق و خروج نیروهای آمریکایی از منطقه بخصوص عراق و افغانستان گفت: علی رغم تصور و محاسبه آمریکایی ها و شخص ترامپ مبنی بر اینکه اگر افرادی مثل شهید حاج قاسم سلیمانی را ترور کنند؛ حتما پایگاه آمریکایی ها استحکام بیشتری پیدا خواهد کرد و موقعیت آنها بهتر خواهد شد؛ اما دیدیم که اینطور نشد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: حرکت عظیم میلیونی مردم عراق نشان داد که محاسبه آمریکاییها کاملا غلط بوده و همین روزها آمریکایی‌ها باید شاهد یک موج ضدآمریکایی در منطقه باشند.

حرکت های ضدآمریکایی در منطقه درحال شکل گیری است

این نماینده مجلس دهم  بااشاره به وحدت و انسجام میلیون‌ها نفر از مردم عراق و تجمع آنها از شهرستان‌ها و استان‌های مختلف در بغداد، تاکید کرد: حرکت عظیم ضدآمریکایی نویدبخش آن است که حرکت های ضدآمریکایی در منطقه درحال شکل گیری است و به زودی آمریکایی‌ها با مخالفت مردم کشورهای منطقه مجبور می شوند منطقه را ترک کنند و نیاز به هزینه نظامی هم حتی نخواهد بود.

نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس مطرح کرد: آمریکا تمامی تلاش خود را برای تغییر جغرافیای منطقه توسط داعش،جبهه النصره و سایر گروه های تروریستی انجام داد تا بتواند کشورهای منطقه همچون سوریه، عراق و لبنان را به نفع خود تجزیه کند.

نقوی حسینی  با اشاره به نقش محوری مرجعیت و علما در حرکت میلیونی مردم عراق، تصریح کرد: در این گردهمایی های بزرگ علما، روحانیون حضور داشته و بیانیه صادر کردند و نقش خیلی پررنگی داشت و نشان می‌دهد که روحانیت و مرجعیت نقش محوری در این حرکت ضدآمریکایی دارند و این می تواند آغاز راهی باشد که در منطقه خاورمیانه شروع شده و اتفاق می افتد و ما فکر می کنیم به زودی در کشورهای دیگر هم این موج ضد آمریکایی شکل بگیرد./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، اقدامات ضدایرانی، بحران سوریه، سوری، سوریه، ضد استکباری، عراق