ابطحی مطرح کرد؛

انتخابات هم حق است و هم تکلیف

محمدجواد ابطحی گفت: حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای باعث خنثی سازی توطئه های دشمنان و رسانه های معاند می شود.

خبرگزاری خانه ملت؛ محمدجواد ابطحی با اشاره بر تاکیدات مقام معظم رهبری بر لزوم انتخابات پرشور گفت: مردم باید بدانند که انتخابات هم حق و هم تکلیف است.

انتخابات هم حق است و هم تکلیف


نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی افزد: مردم هم باید در انتخابات شرکت کنند و هم باید بدانند که به چه کسی رای می دهند؛ در روز جزا از همه ما می پرسند که چرا شرکت نکردید و یا به چه کسی رای دادید؟ بنابراین باید حجت شرعی برای همه تعیین شود.

وی با اشاره به فضاسازی رسانه های معاند برای عدم حضور مردم در انتخابات پیش رو، ادامه داد: فضای رسانه‌های بیگانگان و ایادی داخلی آن ها این است که مردم را از حضور انتخابات منصرف کنند و اینکه می‌گویند کسی که رای می دهد با کسی که رای نمی دهد هیچ فرقی ندارد؛ این موضوعات را به مردم القا می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رای باعث خنثی‌سازی توطئه‌های رسانه های معاند می‌شود، خاطرنشان کرد: اگر انتخاب‌های ما غلط باشد،این اتفاقات می‌افتد؛ اینکه می‌گویند ما رای دادیم و این اتفاقات افتاده است باید ببینند که چگونه رای داده اند، این که با سفارش سلبریتی ها و به توصیه برخی افراد رای بدهیم درست نیست.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره انتخابات پرشور مردم، مطرح کرد: رهبری در سخنرانی هایشان در ابتدا در مورد فضای کشور صحبت کردند و اینکه مردم داغدار و عزادار شهادت شهید سلیمانی و همینطور حادثه هواپیمای اوکراینی هستند و بعد در مورد لزوم انتخابات پرشور در کشور تاکید کردند و این هنر حکیمانه مقام معظم رهبری است.

ابطحی با اشاره به صحبت های رئیس مجلس درباره لزوم انتخابات پرشور مجلس ادامه داد: اینکه مردم در انتخابات پرشور شرکت کرده و مشارکت گسترده داشته باشند؛خیلی برای ما مهم است ، چرا که نظام ما مردم سالاری دینی است و براساس آن رای مردم بسیار مهم و سرنوشت ساز است؛این یک ادعا نیست.

مردم سالاری دینی در کشور ما صوری نیست

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه مردم سالاری دینی در کشور ما صوری نیست و واقعاً انتخابات مردم اثرگذار است،تاکید کرد: من معتقدم همه سخنرانان و دلسوزان جمهوری اسلامی باید کمک کنند و مردم را تشویق کنندکه به عرصه انتخابات وارد شوند و شرکت کنند و اگر بیگانگان بفهمند که مردم در صحنه نیستند،خواب های بدی برای ما می بینند.

رسانه ها باید برای بهتر و قوی تر شدن مجلس راهکار بدهند

ابطحی  تاکید برنقش مهم رسانه ها در انتخابات پرشور مردم و حضور در انتخابات،تاکید کرد: رسانه ها زبان مردم باشند؛ اتفاقات مجلس را انعکاس دهند،مجلس دهم دستاوردها و مصوبات خوبی داشته است و اینها را باید به مردم بگویند و اعلام کنند.مانند طرح سه فوریتی اخیر مجلس یا اینکه مطرح شد که به افزایش حقوق ها در مجلس دهم نداشته باشیم ویا تصویب برنامه ششم و... اینها نمونه ای از کارهای خوبی است که در مجلس انجام شده و مقام معظم رهبری هم از آن تشکر کردند، رسانه ها باید این مسایل را انعکاس دهند.
وی تصریح کرد:رسانه ها نیمه خالی لیوان را نبینند و اسلام هم این توصیه را میکند که واقع بین باشیم، رسانه ها باید راهکار برای بهترشدن و قوی تر شدن مجلس بدهند،مناظره ها و گفت و گو های انتخاباتی و اتفاقاتی که در خبرگزاری ها و در صدا و سیما اتفاق می افتد،باید انعکاس داده شود و این موضوع به برگزاری انتخابات پرشورترکمک می‌کند./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، انتخابات، انتخابات قوه مقننه، انتخابات مجلس