عباسی مطرح کرد ؛

بررسی لایحه بودجه و رای اعتماد وزیر کشاورزی در دستورکار مجلس

سخنگوی هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه پنجم اسفند زمان آغاز به کار مجلس بعد از انتخابات اسفندماه است گفت: در نخستین روز کاری مجلس ابتدا گزارش تفریغ بودجه ۹۸ قرائت و بعد از آن بررسی بودجه ۹۹ در دستور کار قرار خواهد گرفت.

 خبرگزاری خانه‌ ملت؛ اسدالله عباسی در تشریح برنامه کاری مجلس در اسفندماه گفت: طبق اعلام کمیسیون تلفیق، گزارش بودجه 99 در هفته جاری آماده می شود که بعد از دریافت گزارش، به مدت 10 روز نمایندگان فرصت دارند تا پیشنهادهای خود را اعلام کنند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه آغاز به کار مجلس بعد از انتخابات، پنجم اسفند خواهد بود ادامه داد: روز پنجم اسفند ابتدا رئیس دیوان محاسبات گزارشی از تفریغ بودجه 98 ارائه خواهند کرد و بعد از آن بررسی گزارش کمیسیون تلفیق بودجه 99 در صحن علنی آغاز خواهد شد.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی اسلامی درباره زمان برگزاری جلسه رای اعتماد وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی با توجه به اینکه زمان سه ماهه سرپرستی این وزارتخانه چهارم اسفند به پایان می رسد، گفت: دولت باید در روزهایی که مجلس جلسه داشت گزینه پیشنهادی خود را معرفی می کرد ولی در شرایط فعلی دولت می تواند درخواست یک ماهه مهلت برای معرفی وزیر داشته باشد یا اینکه گزینه موردنظر را چهارم اسفند به مجلس معرفی کند تا 5 اسفند اعلام وصول شود.

وی با بیان اینکه بعد از اعلام وصول معرفی وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی، برگزاری جلسه رای اعتماد بستگی به اتمام زمان لایحه بودجه دارد، گفت: با توجه به اینکه طبق آیین نامه داخلی مجلس، بررسی بودجه باید به طور پیوسته باشد بنابراین تا تصویب نهایی بودجه دستور کار دیگری نمی تواند در صحن مطرح شود، در چنین شرایطی به طور طبیعی جلسه رای اعتماد وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی به بعد از بررسی و تصویب بودجه 99 موکول می شود./

پایان پیام
 

برچسب ها

8 دوره قانونگذاری مجلس شورای اسلامی، اخبار برگزیده، قوه مقننه