نانواکناری با اشاره به سخنرانی سالیانه ترامپ:

آمریکا از قدرت منطقه ای ایران هراس دارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی می گوید اینکه رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی سالیانه خود به ایران می پردازد نشان از هراس آنها از قدرت منطقه ای تهران است.

خبرگزاری خانه ملت؛ ولی الله نانواکناری با اشاره به سخنرانی سالیانه ترامپ گفت: در سخنرانی سالیانه رئیس جمهور آمریکا مجدد شاهد حرکت های احمقانه مقامات این کشور بودیم، در ابتدا ترامپ به رئیس مجلس نمایندگان بی احترامی کرد و در پایان سخنرانی نانسی پلوسی کپی متن سخنرانی رئیس جمهور را پاره کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: این رفتارها حاکی از حماقت مقامات آمریکایی است که برای چندمین بار به رخ جهانیان کشیده می شود.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس دهم شورای اسلامی به متن سخنرانی ترامپ اشاره کرد که به ایران اختصاص پیدا کرده بود و تصریح کرد: اینکه رئیس جمهور ایالات آمریکا در نطق سالیانه خود به ایران می پردازد نشان از این است که ایران قدرت برتر منطقه ای بوده و آنها از این قدرت و نفوذ وحشت دارند.

وی با اشاره به اینکه ترامپ تحریم های ظلمانه آمریکا را عامل فشار اقتصادی به ایران مطرح کرده است، بیان داشت: تاثیر منفی تحریم ها بر اقتصاد کشور بر کسی پوشیده نیست، اعتراف و اذعان ترامپ به این موضوع نشان می دهند که دولتمردان آمریکایی ظالم واحمق هستند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه با اقتصاد مقاومتی از مرحله سخت تحریم عبور می کنیم، اظهار داشت: ما با اتکا به تاون داخلی و اقتصاد داخلی مسائل خود را حل و فصل می کنیم، هر چند که ترامپ در نطق سالیانه خود اعتراف کرد که تحریم های آنها عامل فشار به ملت ایران است.

نانواکناری با تاکید براینکه ترامپ دست از دروغگویی بردارد، گفت: رئیس جمهور آمریکا به جای اینکه برای ایران راه و روش تعیین کند دست از دروغگویی و یاوه گویی بردارد، ما با اتکا به ظرفیت های داخلی می توانیم به بهترین شکل ممکن مشکلات خود را حل کنیم.

وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور آمریکا بیان داشته ایران دست از تلاش برای دستیابی به سلاح هسته ای بردارد، تاکید کرد: سلاح هسته ای بهانه آمریکا است، مقام معظم رهبری حدود ایران را در خصوص مسائل هسته ای مشخص کرده است، ما از انرژی هسته ای برای درمان، تولید دارو و سوخت استفاده می کنیم، هرگز به دنبال بمب هسته ای نیستیم اما غربی ها بی جهت این امر را مطرح می کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تاکید غربی به اینکه ایران در تلاش برای دستیابی به سلاح هسته ای است نشان از حماقت و عدم شناخت درست از ایران و رهبری ایران است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رئیس جمهور آمریکا در بخشی سخنرانی سالیانه خود گفته است که رژیم ایران باید تلاش برای دستیابی به سلاح های هسته ای را کنار بگذارد، گسترش ترور، مرگ و ویرانی را متوقف کرده و تلاش در جهت بهزیستی مردم خود را آغاز کند.

ترامپ ادامه داده است: به دلیل تحریم های قدرتمند ما اقتصاد ایران عملکرد بسیار ضعیفی دارد، ما می توانیم به آنها کمک کنیم ظرف مدت کوتاهی اقتصادشان را خوب کنند، اما شاید آنها برای خواستند این کمک، زیادی مغرور یا زیادی احمق هستند./

برچسب ها

اخبار برگزیده