زاهدی:

آموزش مهارتی متناسب با سن دانش آموز در کتب درسی آورده شود

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ضمن تخصصی خواندن موضوع حذف انتگرال از کتب درسی، تأکید کرد: آموزش مهارتی متناسب با سن دانش آموز در کتب درسی آورده شود.

خبرگزاری خانه ملت؛ محمد مهدی زاهدی درباره طرح برخی مباحث در خصوص حذف برخی از سرفصل دروس مانند "انتگرال" از کتب درسی دانش آموزان و افزودن دروس مهارتی، اظهار کرد: این موضوعات کاملا تخصصی بوده و باید با کار کارشناسی در این خصوص تصمیم‌گیری صورت گیرد.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توجه به آموزش مهارتی و مهارت زندگی ضرورتی است که در آموزش و پرورش باید به آن توجه شود، افزود: آموزش مهارتی به معنای مهارت در کسب و کار بسیار مهم است که آموزش و پرورش باید در این جهت گام بردارد.

وی ادامه داد: آموزش مهارت در زندگی به دو بخش مهارت‌ در حوزه رفتارهای فردی، اجتماعی و خانوادگی و همچنین مهارت در حوزه کسب و کار تقسیم می‌شود که لازم و ضروری است که در کتب درسی به تناسب سن دانش آموز محتوای درسی در این حوزه‌ها تدوین شود.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: انتظار داریم آموزش و پرورش در این راستا گام‌های خوبی بردارد تا دانش آموزان برای ورود به جامعه با چنین مهارت‌‎هایی آشنا شده باشند./

برچسب ها

اخبار برگزیده