خجسته مطرح کرد ؛

طرح معامله قرن فرصتی بی نظیر برای اتحاد جریان های مختلف سیاسی در فلسطین

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و فلسطین معتقد است طرح معامله قرن فرصتی بی نظیر برای اتحاد جریان های مختلف سیاسی در فلسطین بوده و نتایج پشیمان کننده ای برای صهیونیست ها خواهد داشت.

 خبرگزاری خانه ملت؛ امیر خجسته در واکنش به رونمایی طرح معامله قرن توسط رئیس جمهور امریکا گفت: پس از شهادت سپهبد سلیمانی و سکوت برخی از کشور های عربی در مقابل اقدامات خصمانه دولت امریکا، رئیس جمهور این کشور هر روز بیش از گذشته بر رفتارهای گستخانه خود تاکید می کند و اگر این روند استمرار یابد به زودی ترامپ به سراغ همین کشور های عربی خواهد رفت و سران و پادشاهان این دولت های به ظاهر مسلمان باید در کاخ های خود از سربازان صهیونیستی و آمریکایی پذیرایی کنند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: ترامپ در حالی از منفعت فلسطینیان در این طرح سخن می گوید که بر اساس این طرح، حلقه ی محاصره بیش از گذشته بر فلسطینیان تنگ تر خواهد شد و بعد از اجرای این طرح آنان برای رفت آمد در کشور خود و جابجایی بین شهر های فلسطینی از پل های هوایی یا تونل های زیرزمینی استفاده کنند و یا حق برخورداری از ارتش و نیروی انتظامی ندارند.

این نماینده مجلس دهم  ادامه داد: در موردی بدتر حق استفاده از اسکله و فرودگاه ها را نیز ندارند، بدون شک هیچ ملتی زندگی در اینگونه شرایط را نخواهد پذیرفت و چشمه های جوشان هسته های مردمی بساط مثلا شعبده بازی ترامپ را جمع خواهند کرد.

وی طرح معامله قرن را فرصتی بی نظیر برای اتحاد جریان های مختلف سیاسی در فلسطین و نتایجی پشیمان کننده برای صهیونیست ها توصیف کرد و گفت: ترامپ فهمی از شرایط منطقه ندارد و صرفا بر اساس معامله ای که به لابی های سرمایه داری یهودی برای کسب حمایت در زمان انتخابات انجام داده است اقدام به ارائه ی طرح معامله ی قرن نموده است.

خجسته افزود: قطعا اکنون بهترین زمان برای همگرایی و اتحاد همه­ جریان های سیاسی در داخل فلسطین است. موضوعی که دسترسی به آن کار آسانی نبود اما اکنون رهبران و همه ی جریان های سیاسی بر لزوم وحدت بازگشت به مقاومت سخن می گویند.

نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: حضور آمریکایی ها در هر منطقه از جهان موجب رنج برای مردم بومی آن منطقه بوده است لذا در همین منطقه خاورمیانه نیز آمریکایی ها هر روز در یک نقطه آشوب و فتنه ای جدید بر پا می کنند البته هر کس که آتشی را برای ایراد خسارات روشن کند حتما خودش نیز مورد ضرر واقع خواهد شد.

خجسته  در پایان خاطرنشان کرد: در مورد معامله قرن بدون شک این طرح نه تنها امنیت صهیونیست ها تامین نخواهد کرد بلکه موجب تشدید ناامنی و فلاکت برای آن ها خواهد شد و قطعا زمان نابودی رژیم صهیونیستی و اخراج امریکایی ها از منطقه خواهد شد./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، رژیم صهونیستی، صهیونیست، صهیونیست ها، صهیونیسم، فلسطین، فلسطین اشغالی