رضایی مطرح کرد ؛

ضرورت یادآوری دستاوردهای انقلاب اسلامی طی چهار دهه گذشته

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد ارتقای سطح دیپلماسی ایران در عرصه بین الملل در سایه اقتدار نظامی از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

 خبرگزاری خانه‌ملت؛ محمد ابراهیم رضایی  با اشاره به ضرورت یادآوری دستاوردهای انقلاب اسلامی طی چهار دهه گذشته همزمان با فرارسیدن ایام دهه فجر، گفت: کشورمان در روزهای ابتدایی پیروزی انقلاب، تنش های مختلفی را تجربه کرد و بر این اساس دشمنان تلاش کردند به حوزه دفاعی، نظامی و امنیتی آسیب وارد کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم   با تاکید بر اینکه شرایط کنونی عرصه دفاعی و امنیتی ایران اسلامی بیانگر رشد و پیشرفت چشمگیر است که حاصل فعالیت جوانان برخواسته از متن انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: این مهم در حالیست که دوران پیش از انقلاب حریم کشورمان همواره در معرض تهدید قرار میگرفت اما اکنون نه تنها ایران مقتدر است، بلکه تهدیدها را پاسخ می دهد.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی ضمن بیان اینکه استقلال ایران اسلامی در سایه اقتدار نظامی شکل گرفته که این مهم از دیگر دستاوردهای انقلاب محسوب می شود، ادامه داد: نباید فراموش کرد امروزه کشورهای مختلف در منطقه درگیر جنگ و تجاوز نظامی هستند اما آرامش و امنیت در ایران به صورت پایدار و ملموس وجود دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه در دوران پیش از انقلاب اسلامی، سیاست خارجی کشورمان جایگاه خوبی در عرصه بین الملل نداشت، تصریح کرد: این مهم در حالیست که اکنون ایران اسلامی به عنوان کشور تاثیرگذار بشمار می رود و دارای نفوذ معنوی قابل تاملی است که از برکت انقلاب اسلامی است.

وی  خاطرنشان کرد: خوشبختانه امروزه وقتی دیپلمات های ایرانی در میز مذاکره حاضر می شوند از موضع قدرت صحبت می کنند که نشان دهنده داشتن استقلال و آزادگی است زیرا در گذشته شاهد سرسپردگی محض به غربی ها خصوصا آمریکایی ها بودیم./

پایان پیام
 

برچسب ها

22، 22 بهمن، اخبار برگزیده، ارزش های انقلاب اسلامی، استقلال اقتصادی، انقلاب اسلامی، ایام الله دهه فجر، دهه فجر، راهپیمایی 22 بهمن