ابطحی مطرح کرد ؛

لزوم تسهیل سازی بانک ها در پرداخت تسهیلات به جوانان

سید محمدجواد ابطحی از نحوه پرداخت وام ازدواج انتقاد کرد و گفت: بانک ها باید با کاهش تعداد ضامن های مشخص شده، افزایش مدت اقساط و عدم درخواست کسر از حقوق جوانان را یاری رسانند.

خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ؛ سید محمدجواد ابطحی به 100 میلیون وام ازدواج در نظر گرفته شده برای جوانان در کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 مجلس اشاره کرد و گفت: با توجه به تورم افسارگسیخته، کاهش قدرت خرید و کاش ارزش پول ملی جوانان نمی‌توانند با این مبلغ وام نیازهای اولیه زندگی خود را تامین کنند به همین دلیل یا باید این مبلغ در صحن علنی بیشتر شود یا حداقل شرایط پرداخت آن را تسهیل کرد.

ابطحی با بیان اینکه بانک‌ها و مسئولان امر باید در پرداخت این وام سختگیری نکرده و شرایط دریافت آن را تسهیل کنند، افزود: بانک‌ها باید با کاهش تعداد ضامن‌های مشخص شده، افزایش مدت اقساط، آسان کردن مراحل نوبت‌دهی و عدم درخواست کسر از حقوق جوانان را یاری رساند نه آنکه دریافت وام ازدواج نیز برای آن‌ها پروسه‌ای سخت و طاقت‌فرسا باشد.


نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی معتقد است سیستم بانکی در پرداخت وام به متقاضیان به کندی عمل می‌کند ولذا بانک مرکزی باید به این مهم سر و سامان دهد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس  پیشنهاد داد که از محل بودجه مربوطه به کالاهای اساسی مبلغی را نیـــز به تامین کالاهای ضرور زوجین جوان تعلق گیرد.

وی  ادامه داد: دولت باید برای تهیه جهیزیه به جوانان کمک‌ کند البته به شرط آنکه این جهیزیه از محصولات ایرانی تهیه شوند تا کمکی نیز به تولید داخلی باشد./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، ازدواج، ازدواج آسان، وام ازدواج