حسین زاده بحرینی مطرح کرد ؛

موافقت کارشناسان با اخذ مالیات از خانه های لوکس

رئیس کمیته پولی و بانکی مجلس می گوید تصمیم کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ مبنی بر اخذ مالیات از خانه های بیش از ۱۰ میلیارد تومان و خودروهای بیش از یک میلیارد تومان فتح باب مناسبی برای اخذ مالیات از پردرآمدها است.

 خبرگزاری خانه ملت؛ محمدحسین حسین زاده بحرینی رییس کمیته پولی و بانکی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 مبنی بر دریافت مالیات از خانه‌ها و خودروهای گرانقیمت، گفت: مصوبه این کمیسیون مبنی بر اخذ مالیات از خانه‌های بیش از 10 میلیارد تومان و خودروهای بیش از یک میلیارد تومان تصمیم معقول و پسندیده ای بود زیرا این افراد از خدمات کشور استفاده می‌کنند و باید بابت استفاده از این خدمات مالیات پرداخت کنند.

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 در پاسخ به این سوال که چرا بعضی اقتصاددان‌ها معتقدند که مبالغ مصوب کمیسیون تلفیق خیلی بالاست و باید تعدیل شود، توضیح داد: باید منطق کارشناسانی که بر اخذ مالیات از خانه‌های بیش از 5 میلیارد تومان و خودروهای گرانتر از 300 میلیون تومان اصرار دارند، مورد توجه قرار گیرد.

موافقت کارشناسان با تصمیم کمیسیون تلفیق مبنی بر اخذ مالیات از خانه‌های لوکس

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: این کارشناسان با تصمیم کمیسیون تلفیق مبنی بر اخذ مالیات از خانه‌های لوکس و خودروهای لاکچری موافق هستند، اختلاف نظر در ارزش خانه و خودرویی است که باید مشمول این نوع مالیات بشود.

رییس کمیته پولی و بانکی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامیاظهار کرد: در صحن علنی مجلس باید موضوع دریافت مالیات از خودروها و خانه‌های لوکس با دقت بیشتری بررسی شود و منطق کارشناسانی که معتقدند باید از خودروهای بیش از 300 میلیون تومان و خانه‌های بیش از 5 میلیارد تومان مالیات اخذ شود، مورد توجه قرار گیرد.

صحه کارشناسان اقتصادی بر مصوبه کمیسیون تلفیق مبنی بر اخذ مالیات از خانه‌های گرانقیمت

وی اضافه کرد: تصمیم کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 برای دریافت مالیات از خانه‌های بیش از 10 میلیارد تومان و خودروهای بیش از یک میلیارد تومان فتح باب مناسبی برای اخذ مالیات از پردرآمدها است. بسیاری از کارشناسان اقتصادی نیز بر این امر صحه گذشته و آن را قبول دارند./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اصلاح ترکیب کمیسیون تلفیق، اعضای کمیسیون تلفیق، تلفیق، درآمدهای مالیاتی، نمایندگان کمیسیون اصل نود در کمیسیون تلفیق