حسینی مطرح کرد ؛

فرصت تحریم برای رهایی از اقتصاد نفتی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه ومحاسبات تاکید دارد برای آنکه هر لحظه بتوانیم از کشور دفاع کنیم باید به جدیدترین تکنولوژی دفاعی روز دنیا مجهز بود.

خبرگزاری خانه ملت؛ محمد حسینی  با اشاره به دیدار امروز فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش با مقام معظم رهبری اظهار داشت: ایشان در این دیدار تاکید داشتند که اگر مسئولان هوشیارانه عمل کنند می توان با استفاده از شرایط تحریم، اقتصاد کشور را از وابستگی به نفت که عامل مهم بسیاری از مشکلات است، نجات داد.

حسینی  تصریح کرد: همان طور که مقام معظم رهبری تاکید کردند باید با توجه به پتانسیل ها و منابع موجود معدنی از بودجه نفتی فاصله گرفت، برای این منظور لازم است با سیاست گذاری درست کاری کرد که بنگاه های خرد و متوسط در برابر نوسانات اقتصادی شکنندگی کمتری پیدا کنند.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: در شرایطی که قدرت خرید داخلی کاهش یافته است باید فرصت صادرات به کشورهای هدف را افزایش داد با این کار اشتغال و تولید ثروت در کشور افزایش پیدا می کند تا کشور از بحرانی که بر آن حاکم است عبور کند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: در نهایت باید به سمت بهبود فضای کسب و کار حرکت کنیم تا در کمترین زمان ممکن مجوز، استعلام و بروکراسی اداری برای ایجاد یک شغل ممکن شود، ایران یکی از کشورهایی است که ایجاد کسب و کار جدید زمان زیادی می برد.

حسینی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه باید با هوشیاری قوانین، مقررات و بخشنامه ها به سمت کاهش موانع برای ایجاد کسب و کار برود، بیان داشت: با کاهش موانع تولید و کسب و کار، سرمایه گذاری در بنگاه های کوچک و متوسط در حوزه های کشاورزی و روستایی افزایش پیدا می کند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه مقام معظم رهبری بارها به حل مشکلات اقتصادی تاکید داشتند، اظهار داشت: با رفع مشکلات اقتصادی باید میزان رضایت در بین جوانان و فعالین اقتصادی افزایش یابد، به دنبال این امر سرعت عمل برای تولید و اشتغال بالا رفته و می توانیم از شرایط سخت عبور کنیم.

حسینی  با اشاره به بخش دیگر سخنان امروز رهبری، بیان داشت: ایشان بر لزوم قوی شدن کشور در همه جهات به‌ویژه در زمینه دفاعی تاکید دارند و می فرمایند که ما به‌دنبال تهدید هیچ کشور و ملتی نیستیم بلکه به دنبال حفظ امنیت کشور و جلوگیری از تهدید هستیم، رهبری تاکید دارند برای آنکه جنگ نشود و برای آنکه تهدید تمام شود، باید قوی شد.

وی  بیان داشت: با سیاست ها و اقدامات خوبی که در حوزه دفاعی داشتیم تجهیزات و آموزش نیروهای متخصص در نیروهای مسلح کشور ایجاد شده است با این حال باید به لحاظ تکنولوژی و روش های مبارزه و دفاع همگام با دشمن حرکت کرد تا هر لحظه آماده دفاع از کشور بود./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها، تقویت بنیه دفاعی کشور، حفظ بنیه دفاعی کشور، حوزه دفاعی، سپاه پاسداران