میرزاده مطرح کرد ؛

دسترسی به مراکز آموزشی برای همگان اقدامی در محرومیت زدایی است

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: محرومیت زدایی در عرصه آموزشی و ایجاد شکوفایی در عرصه آموزش عالی دو دستاورد مهم بعد از انقلاب محسوب می شود.

خبرگزاری خانه‌ملت ؛ سیدحمایت میرزاده با اشاره به ضرورت یادآوری دستاوردهای انقلاب اسلامی طی چهار دهه گذشته همزمان با فرارسیدن ایام دهه فجر، گفت: نظام آموزشی در پیش از انقلاب فعالیت داشت اما تحصیل دختران و احداث مدارس شبانه روزی برای تمام دانش آموزان روستایی و عشایری از دستاوردهای انقلاب محسوب می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه امروزه دسترسی به مراکز آموزشی برای همگان فراهم شده که امر قابل تاملی در محرومیت زدایی است، اظهار کرد: در این بین نظام آموزشی بعد از انقلاب برای سلیقه های مختلف تدبیر کرد و بر این اساس شاهد تنوع در رشته های تحصیلی مانند رشته های مهارتی، فنی و حرفه ای، کاردانش و غیره هستیم.

نماینده مردم گرمی در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه آموزش عالی، ادامه داد: خوشخبتانه در این بخش شاهد رشد و شکوفایی خوبی بوده ایم و توانسته ایم بعد کمی و کیفی دانشگاه ها را توسعه دهیم.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به عنوان مثال برای بخش پژوهش آموزش عالی اعتبارات مناسبی پیش بینی شد و امروزه مشاهده می شود یافته های پژوهشی بدست می آید که در دنیا برتر می شود.

وی خاطرنشان کرد: بدون شک دستاوردهای آموزشی و پرورشی انقلاب اسلامی در دنیا زبان‌زد است./

پایان پیام
 

برچسب ها

22 بهمن، آموزش، اخبار برگزیده، ارزش های انقلاب اسلامی، انقلاب اسلامی، انقلاب ایران، راهپیمایی 22 بهمن