سلیمی مطرح کرد ؛

بهترین گزینه در راستای مقابله با کرونا

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: با شیوع بیماری های عفونی و تنفسی در فصل سرما در سال تحصیلی امسال بخشنامه ای برای پیشگیری از بروز و شیوع بیماری های ویروسی به همه مدارس کشور ابلاغ شد.

 خبرگزاری خانه ملت؛ علیرضا سلیمی در مورد آموزش‌های لازم در جهت مقابله با ویروس کرونا در مدارس گفت: در حال حاضر کرونا تعداد زیادی قربانی در سطح جهان داشته، با تمام این تفاسیر خوشبختانه با مراقبت‌های ویژه‌ای که آغاز شده تاکنون شاهد شیوع این ویروس در کشور نبوده‌ایم.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در سراسر مدارس کشور آغاز شده است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با شیوع بیماری‌های عفونی و تنفسی در فصل سرما ، امسال بخشنامه‌ای برای پیشگیری از بروز و شیوع بیماری‌‌های ویروسی به همه مدارس کشور ابلاغ شد تا از این طریق اقدامات لازم در راستای جلوگیری از شیوع احتمالی بیماری‌ها در مدارس انجام شود.

نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: مطالب آموزشی و دستورالعمل‌های لازم در این حوزه در پورتال معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارتخانه آموزش و پرورش منتشر شده است تا از این راه میزان آگاهی دانش آموزان و معلمان مدارس جهت جلوگیری از شیوع این بیماری افزایش یابد؛ همچنین ارائه بروشور و جزوه‌های آموزشی نیز در زمینه مقابله با ویروس کرونا می‌تواند گزینه مناسبی در جهت آموزش مقابله ویروس کرونا باشد.

سلیمی تاکید کرد: این ویروس احتمالا با توطئه آمریکا برای به چالش کشیدن اقتصاد چین وارد این کشور شده است که تاکنون خسارات جانی و مالی بسیاری برای کشور چین به همراه داشته است.

آموزش و پرورش بهترین گزینه در راستای مقابله با کرونا

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: پیشگیری‌های لازم نه تنها از طریق وزارت بهداشت بلکه از طریق رسانه‌ها علی‌‌الخصوص رسانه ملی باید صورت بگیرد در این بین آموزش و پرورش با وجود 14میلیون دانش آموزان با تعداد بسیاری از مخاطبان روبرو بوده است بدون شک می‌تواند بهترین گزینه در راستای آموزش و مقابله با این ویروس کشنده است.

وی اضافه کرد: در کشور راهبردی‌ترین وزارتخانه، آموزش و پرورش است؛ یکی از معضلاتی که آموزش و پرورش با آن مواجه است کمبود معلم و مربی بهداشت در مدارس است که باید در این راستا هر چه سریع‌تر اقدام موثری داشته باشد تا سرمایه اجتماعی که بعد از چند سال تحویل جامعه می‌دهد سرمایه‌ای سالم از جهت روحی و جسمی باشد./

پایان پیام

برچسب ها

آموزش، اخبار برگزیده، تجهیز مدارس، ویروس کرونا