حاجی دلیگانی مطرح کرد ؛

ضرورت تأمین نیروی انسانی و اجرای نظام رتبه بندی فرهنگیان

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس با انتقاد از اینکه آموزش و پرورش آمار دقیقی از کمبود نیروی انسانی خود ندارد، گفت: در حال حاضر آموزش و پرورش با کمبود بیش از ۱۰ هزار معلم در استان اصفهان مواجه است.

خانه ملت؛ حسینعلی حاجی دلیگانی با اشاره به در جریان بودن طرح سئوالش از وزیر آموزش و پرورش، اظهار کرد: بخش نخست این سئوال درباره عمل نکردن وزیر آموزش و پرورش نسبت به تعهدات این وزارتخانه در قبال فرهنگیان در شاهین‌شهر، میمه و برخوار در حوزه معیشت معلمان بود.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخش دوم سئوال نیز درباره کسری قابل توجه معلم در استان اصفهان است که نظام آموزشی در استان اصفهان را دچار چالش جدی کرده است، افزود: برابر آیین نامه داخلی مجلس مقرر شد با توجه به اینکه این سئوال منطقه‌ای بوده در هیأت رئیسه بررسی شود و در صورت قانع نشدن در نوبت صحن علنی مجلس قرار گیرد.

حاجی دلیگانی اضافه کرد: متأسفانه آموزش و پرورش سازماندهی مناسبی در حوزه نیروی انسانی ندارد که این مهم به آموزش و پرورش خسارت وارد کرده است.

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس تصریح کرد: در چنین شرایطی مجلس باید مجوزی به آموزش و پرورش دهد تا بتواند بر اساس نیاز با استناد به این مجوز نیروهای خود را انتقال دهد.

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس تأکید کرد: افزون بر این آموزش و پرورش آمار دقیقی از کسری نیروهای خود در مناطق مختلف ندارد و همین مسئله موجب شده در اکثر ادارات آموزش و پرورش 15 تا 20 نیروهای به دلیل اینکه کاری برای آن‌ها تعریف نشده بیکار باشند.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس یادآور شد: متأسفانه وضعیت در ادارات آموزش و پرورش به نحوی شده که با هر تغییر مدیر کلی و رئیس اداره‌‎ای، عده‌ای از نیروها در اختیار کارگزینی قرار می‌گیرند و این مسئله نیز به آشفتگی نیروی انسانی در آموزش و پرورش دامن زده است.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس افزود: کسری نیروی انسانی در استان اصفهان بالای 10 هزار معلم است و به همین جهات باید به موضوع کمبود نیروی آموزش و پرورش هرچه سریع‌تر رسیدگی شود./

پایان پیام
 

برچسب ها

آموزش و پرورش، اخبار برگزیده، رتبه بندی معلمان، قانون گزینش معلمان