عابدی مطرح کرد ؛

طرح مراقبت در منزل به زودی اجرا می شود

عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: متاسفانه با وجود گذشت ۳ سال از تصویب برنامه ششم اقدامات چشمگیری برای اجرای طرح مراقبت در منزل انجام نشده و اقدامات به صورت اولیه بوده است.

 خبرگزاری خانه ملت؛ حیدرعلی عابدی در مورد اظهارات مسئولان وزارت بهداشت مبنی بر اینکه طرح مراقبت در منزل به زودی اجرا می‌شود، گفت: از آنجایی که مردم در منازل مراقبت‌های سازمان یافته را دریافت نمی‌کنند بنابراین دولت بر اساس بند ( ث ) ماده 74 قانون برنامه ششم توسعه مکلف به گسترش و توسعه مراقبت پرستاری در منزل و سطح جامعه شده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه با وجود گذشت 3 سال از تصویب برنامه ششم اقدامات چشمگیری در رابطه با مراقبت در منزل انجام نشده و اقدامات به صورت اولیه بوده است.

وی مراقبت پرستاری در منزل را گامی موثر برای صرفه‌جویی در هزینه‌های حوزه سلامت دانست و گفت: ماموریت اصلی وزارت بهداشت که تامین سلامت آحاد جامعه است در ارائه مراقبت‌ در منزل نهفته شده و وزارت بهداشت با اجرای آن علاوه بر رهایی بیماران از درد و رنج از عمیق شدن عوارض بیماری‌ها جلوگیری می‌کند.


عابدی ادامه داد: اگر طرح مراقبت در منزل اجرایی و پیاده شود علاوه بر کاهش نیاز استفاده از تخت بیمارستانی، وزارت بهداشت رسالت‌ و ماموریت‌ اصلی خود که تامین رفاه و سلامت مردم در زمانی که نیاز به خدمات مراقبتی دارند را ایفا می‌کند./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، افزایش سلامت، بخش سلامت