نورقلی پور مطرح کرد ؛

ضرورت استفاده از ظرفیت بازار کشورهای کوچک برای توسعه صادرات

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن تاکید بر اینکه دولت باید بودجه موردنیاز برای جذب رایزنان بازرگانی را تامین کند، می گوید دستمزد این افراد باید توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت پرداخت شود.

 خبرگزاری خانه ملت؛ رامین نورقلی پور با اشاره به تاثیر فعالیت رایزنان اقتصادی در بهبود وضعیت اقتصادی کشور، گفت: اگرچه به دلیل تحریم‌های ظالمانه آمریکا دست رایزن‌های بازرگانی برای توسعه صادرات ایران به مانند سابق نیست و این افراد برای گسترش روابط تجاری با سایر کشورها با موانع بسیاری از جمله نقل و انتقال ارز، کالا و... روبه رو هستند اما نمی‌توان از نقشی که آنها در بهبود داد و ستد کشور دارند، چشم پوشی کرد.

ضرورت استفاده از ظرفیت بازار کشورهای کوچک برای توسعه صادرات

رامین نورقلی پور نماینده مردم کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایط تحریمی می‌توان از ظرفیت بازار کشورهای کوچک برای توسعه صادرات استفاده کرد، افزود: حضور رایزنان بازرگانی، نقشه راه را به بازرگانان و تجار برای صادرات و به دست گرفتن بازارهای هدف نشان می‌دهد.

رایزنان بازرگانی به بازاریابی در بازار هدف کمک می‌کنند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه وجود رایزنان بازرگانی به بازاریابی در بازار هدف کمک می‌کنند، اظهار کرد: دولت باید بودجه لازم برای جذب رایزنان بازرگانی را تامین کند، در بحث هزینه و فایده اگر افراد خبره به عنوان رایزن بازرگانی جذب شوند سود حاصله بیشتر از هزینه صرف شده است.

نماینده مردم کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان در مجلس شورای اسلامی  درباره وزارتخانه‌ای که مسئول پرداخت حقوق رایزنان بازرگانی است، اضافه کرد: اگرچه ممکن است در برخی موارد وزارتخانه‌های امور خارجه و صمت در پرداخت حقوق رایزنان بازرگان اختلاف نظر داشته باشند اما دستمزد این افراد باید توسط سازمان زیرمجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت پرداخت شود./

 

برچسب ها

اتاق بازرگانی، اخبار برگزیده، ارزش اقتصاد، بازرگانی