نورقلی پور مطرح کرد ؛

تکیه رهبر کبیر انقلاب بر احیاى مقاومت در برابر استکبار و استبداد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید هرچند کشور در تولید تایر خودروهای سواری به خودکفایی رسیده است اما تولید تایر سنگین در گرو انتقال تکنولوژی ، واردات ماشین آلات و مواد اولیه است.

 خبرگزاری خانه ملت ؛ رامین نورقلی‌پور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره تامین ارز برای واردات مواد اولیه موردنیاز تولید تایر، گفت: اگرچه فعال بودن خطوط تولید می‌تواند بسیاری از مشکلات موجود در حوزه کمبود لاستیک را برطرف کند، اما در حال حاضر این ظرفیت‌ها غیرفعال بوده و نمی‌توان از بسیاری از آنها استفاده کرد. وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه‌هایی برای تامین لاستیک موردنیاز داخل در دستورکار خود قرار داه اما این اقدامات کافی نیست.

تامین لاستیک خودروهای سنگین داخلی به واردات وابسته است

نماینده مردم کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تامین لاستیک خودروهای سنگین داخلی به واردات وابسته است، افزود: افزایش تولید داخل به وارات مواد اولیه نیاز دارد و این امر در گرو تخصیص ارز است که بانک مرکزی باید با تولیدکنندگان و وزارت صمت در این زمینه همکاری کند.

کشور در تولید تایر خودروهای سواری به خودکفایی رسیده است

وی با بیان اینکه افزایش ظرفیت تولید لاستیک خودروهای سنگین به سرمایه گذاری نیاز دارد، اظهار کرد: هرچند کشور در تولید تایر خودروهای سواری به خودکفایی رسیده است اما تولید تایر سنگین در گرو انتقال تکنولوژی ، واردات ماشین آلات، مواد اولیه و.... است و تحقق این امور در گرو سرمایه گذاری مناسب است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: هرچند در شرایط کنونی انتقال تکنولوژی و واردات مواد اولیه موردنیاز تولید با موانع بسیار روبه رو است اما واردات با هزینه های بسیار در حال انجام است./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارز، ارزش واردات، ارزش واردات صنعتی ایران