علیم یارمحمدی مطرح کرد؛

گازرسانی، برای توسعه رفاه مردم و ایجاد زیرساخت های صنایع

نماینده مردم زاهدان در مجلس با بیان اینکه تاکنون ۳۰ هزار انشعاب گاز از ۱۴۵هزار انشعاب در زاهدان وصل شده است، گفت: آماده سازی خطوطه لوله گاز بین شهری باید در اولویت کاری مسئولان مربوطه قرار گیرد.

خبرگزاری خانه ملت؛ علیم یار احمدی درباره آخرین وضعیت گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان، گفت: گازرسانی به شهر زاهدان آغاز و شهر عملا تبدیل به یک کارگاه شده است و تاکنون 30 هزار انشعاب از 145 هزار انشعاب گاز در زاهدان وصل شده است، مطالعات لازم نیز برای انتقال گاز به دیگر شهرهای استان سیستان و بلوچستان انجام شده و قراردادهای در این زمینه منعقد شده است.

وی با بیان اینکه آماده‌سازی خطوطه لوله گاز بین شهری در راستای گسترش گازرسانی به استان باید در اولویت‌کاری مسئولان اجرای و وزارتخانه‌های مربوطه قرار گیرد، ادامه داد: نبود گاز در کل استان سیستان و بلوچستان در شرایطی که کشور ایران جزو نخستین تولیدکنندگان گاز جهان است جای تاسف دارد بنابراین باید شبکه توزیع گاز شهری کامل شود.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گازرسانی، برای توسعه رفاه مردم و ایجاد زیرساخت‌های صنایع و مشاغل مختلف حائزاهمیت است، یادآور شد: اسفند ۹۵ بود که رئیس جمهور در میان مردم سیستان و بلوچستان قول داد تا گاز به زاهدان برسد؛ اما این قرار مدام، تمدید می‌شود و هنوز پس از 3سال، مردم در صف‌های کپسول گاز هستند./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اولویت رفاهی، برنامه های رفاهی، بهای گاز، رفاه