هاشمی مطرح کرد ؛

تعرفه های پزشکی برای سال آینده باید متناسب با تورم افزایش یابد

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه تعرفه های پزشکی برای سال آینده باید متناسب با تورم افزایش یابد، گفت: در تعیین تعرفه ها باید اعتدال و انصاف رعایت و بیشتر منفعت مردم در نظر گرفته شود.

 خبرگزاری خانه ملت؛ همایون هاشمی با تاکید بر اینکه تعرفه‌های پزشکی برای سال آینده باید متناسب با تورم افزایش یابد، گفت: در تعیین تعرفه‌ها باید اعتدال و انصاف رعایت و به صورت معقول و متناسب با تورم تعیین شود تا حق پزشکان و مردم تضییع نشود البته در این رابطه باید بیشتر منفعت مردم را در نظر گرفت.

وی افزود: تمامی صنوف و مشاغل متاثر از تحولات اقتصادی هستند و این موضوع در مورد جامعه پزشکی و مراکز درمانی هم صدق می‌کند بنابراین ثابت‌ماندن تعرفه‌های پزشکی منطقی نیست البته از سویی منافع مردم هم درگیر است.


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در کشور ما متاسفانه بخش نظارتی به درستی به وظیفه خود عمل نکرده و باید تقویت شود در این رابطه می‌طلبد سازمان نظام پزشکی در مطلب‌ها قیمت گذاری را انجام دهد و همچنین دولت باید آستین ها را بالا بزند و اگر قرار است یارانه معیشتی پرداخت کند باید در سبد خانوارها تاثیر گذار باشد و به صورت چشم بسته عمل نکند.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: باید ملاحظات لازم را برای بخش غیردولتی داشته باشیم و آنها را به گونه‌ای حمایت کنیم که آسیب نبینند و درآمد و هزینه هاشان با هم بخوانند و از سویی ملاحظات ملی و مردمی را داشته باشیم.

هاشمی با تاکید بر اینکه یکسان‌سازی تعرفه‌های پزشکی بخش دولتی و خصوصی منطقی نیست، گفت: بخش دولتی از امکانات دولتی استفاده می‌کند و تمامی هزینه های جانبی آن بر عهده دولت است بنابراین باید خدمات‌اش ارزان تر باشد؛ باید به سمتی برویم که تمامی خدمات را به بخش غیردولتی واگذار کنیم و با حمایت از آنها بخواهیم که با قیمت خاصی خرید خدمت انجام دهند البته بیمه‌ها در این رابطه نقشی اساسی دارند./

پایان پیام
 

برچسب ها

آموزش بهداشت، اخبار برگزیده، تجهیزات پزشکی