فولادگر مطرح کرد ؛

تقویت ابزار نظارت، تحقق بیانیه گام دوم انقلاب

فولادگر با اشاره به تعبیه زیرساخت های اقتصادی طبق بیانیه گام دوم انقلاب در این دوره مجلس، گفت: مجلس یازدهم ضمن دفع سیاست های تهاجمی و همراهی با دولت در بهبود وضعیت کشور، ابزار نظارتی خود را تقویت کند.

خانه‌ملت؛ حمیدرضا فولادگر در توضیح اقداماتی که مجلس دهم شورای اسلامی در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی انجام داده است، گفت: بیانیه گام دوم در نیمه دوم مجلس دهم اعلام شد لذا اقدامات فوق العاده‌ای در خصوص این بیانیه انجام نشد اما مجلس دهم به سمت برخی از اهداف بیانیه حرکت کرد.

وی تصریح کرد: در بخش اهداف و توصیه‌های بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به موضوعات اقتصاد و تامین زیرساخت‌های اقتصادی، اقتصاد دانش بنیان، رفع موانع تولید، مردمی کردن اقتصاد، سرمایه گذاری در تولید و حرکت به سمت عدالت اقتصادی اشاره شده است؛ مجلس دهم در سال 1398 قانون حداکثر استفاده از تولید داخل و کالای ایرانی را به سرانجام رساند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: اصلاحات قانون اصل 44 در راستای رفع موانع تولید و پیش روی کارآفرینان از دیگر اقدامات مجلس دهم بود، در حوزه فعالیت‌های مرتبط با سهام عدالت انجام شده و امیدواریم تا پایان عمر مجلس دهم تعیین تکلیف شود تا مردم مالک و مدیر سهام عدالت شوند، این گام در افزایش عدالت اجتماعی تاثیرگذار خواهد بود.

فولادگر یادآور شد: مجلس دهم در حوزه فرهنگی، اجتماعی و سیاسی بر مبنای گام دوم انقلاب اسلامی اقدامات مقدماتی انجام داده است اما برای اجرای اهداف و توصیه‌های این بیانیه کمیسیون ویژه‌ای تشکیل نشد لذا به نظر می‌رسد که مجلس یازدهم باید به طور ویژه‌تری به آنها بپردازد.

وی در توضیح اولویت‌های مجلس یازدهم شورای اسلامی گفت: مجلس یازدهم در شرایطی کار خود را آغاز می‌کند که مردم مطالبات فراوانی دارند و از مسئولان انتظار کار و تلاش بیشتری دارند. مجلس یازدهم باید در مقابله با نظام سلطه و سیاست‌های خصمانه علیه جمهوری اسلامی باید سیاست‌های تهاجمی را دفع کنند و با شجاعت دیدگاه انقلابی اتخاذ کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: حدود یک سال و نیم از عمر دولت دوازدهم باقی مانده است لذا مجلس یازدهم باید نظارت بیشتری بر دولت داشته باشند ضمن آنکه در حل مسائل معیشتی و بهبود وضعیت کشور با دولت همراهی کنند.
وی تاکید کرد: مجلس یازدهم باید در روی کار آمدن دولت سیزدهم جهادی و کارآمد تاثیر گذار باشد و طرح و لوایح همسو با سیاست‌های کلی نظام، اهداف و توصیه‌های بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را در دستور کار خود قرار دهد و ابزار نظارتی خود را تقویت کند./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارزش های انقلاب اسلامی، انتخابات، انتخابات شوراها، انتخابات قوه مقننه، انقلاب اسلامی